West Ham United wróci latem do negocjacji transferu Kalvina Phillipsa z Leeds United. David Moyes chciał pozyskać środkowego pomocnika już zimą, ale oferta w wysokości 50 milionów funtów została odrzucona.

Według Alexa Crooka z talkSPORT, David Moyes zdecydowanie chce kupić gracza Pawi przed rozpoczęciem nowego sezonu. Sam gracz może pozytywnie spojrzeć na ten pomysł i grę u boku swojego kolegi z reprezentacji Anglii – Declana Rice’a. Dodatkowo Młoty zagrają w europejskich pucharach i to może być kolejny wabik, aby pomocnik zechciał zmienić klub. Leeds jest bardzo poważnie zaangażowane w walkę o utrzymanie i jeśli ten klub spadnie z ligi to pewnym będzie, że Phillips odejdzie z Elland Road, aby mieć szansę na wyjazd z reprezentacją Anglii na Mistrzostwa Świata do Kataru.

– Myślę, że Kalvin Phillips musi podjąc decyzję. Może to pójść w obie strony, a perspektywa transferu do West Hamu zdecydowanie mu się podoba. Dałoby mu to szansę gry w europejskich pucharach u boku Declana Rice’a i to scementowałoby ich współpracę, przez Mistrzostwami Świata – mówił Crook.

Menedżer Leeds United, Jesse Marsch żąda za 26-latka około 60 milionów funtów. David Moyes bardzo chce tego piłkarza i z pewnością latem pojawi się oferta na stole.