Obrońca West Ham United, Frederik Alves zagrał pełne 120 minut we wczorajszym spotkaniu 1/4 finału piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21. W węgierskim Székesfehérvár, młodzi Duńczycy przegrali z Niemcami po serii rzutów karnych.

Dania była bardzo blisko wywalczenia awansu do półfinału. Po golu Wahida Faghira w 69. minucie prowadzili 1:0. Reprezentacja Niemiec wyrównała w dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, za sprawą Lukasa Nmechy.

Dogrywka dostarczyła równie tyle samo emocji co regulaminowy czas gry. W 100. minucie Niemcy wyszli na prowadzenie za sprawą Jonathana Burkardta. Osiem minut później kapitan Duńczyków, Victor Nelsson wykorzystał rzut karny i było 2:2.

W serii rzutów karnych lepsi okazali się nasi zachodni sąsiedzi, którzy wygrali 6-5. Frederik Alves nie wykonywał rzutu karnego.

Jak zagrał obrońca Młotów? Solidnie. Nie popełniał błędów, choć widocznym mankamentem w jego grze był brak agresji w pojedynkach powietrznych. Ten element gry zdecydowanie do poprawy u Duńczyka.