Sezon Premier League 2020/21 dobiegł końca, ale wielu zawodników West Hamu United będzie musiało poczekać trochę dłużej, zanim zaczną cieszyć się zasłużonymi wakacjami – ich przerwa na odpoczynek przed przygotowaniami do kolejnej kampanii Premier League, będzie bardzo krótka.

MISTRZOSTWA EUROPY – sześciu zawodników może wziąć udział w meczach Euro 2020, które odbywają się w różnych miejscach na całym kontynencie

Vladimír Coufal, Łukasz Fabiański, Jesse Lingard, Declan Rice, Tomáš Souček i Andriy Yarmolenko przebywają obecnie na zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych i przygotowują się do Mistrzostw Europy UEFA, które rozpoczną w piątek 11 czerwca. Finał zostanie rozegrany 11 lipca.

Pojedynek Anglia (Rice, Lingard) – Czechy (Coufal, Soucek)  22 czerwca

Declan Rice jest pewniakiem w składzie Anglii. Jesse Lingard ma nadzieję, że dołączy do podstawowego składu po tym, jak został wymieniony wśród powołanych.

Drużyna Garetha Southgate będzie gościć Austrię i Rumunię w towarzyskich meczach na stadionie Riverside w Middlesbrough w środę 2 czerwca i niedzielę 6 czerwca.

Po powrocie do St George’s Park, Three Lions udadzą się na Wembley, gdzie w niedzielę 13 czerwca rozpoczną mecze w Euro 2020, stawiając czoła zdobywcom Mistrzostw Świata FIFA 2018 –  Chorwacji.

Drugim przeciwnikiem Anglii w grupie D jest Szkocja, która odwiedzi Wembley w piątek 18 czerwca. We wtorek 22 czerwca Anglicy zakończą pierwszy etap zmagań meczem z Czechami.

Czechy (Coufal, Soucek)

Czesi jadą do Bolonii na swój pierwszy mecz towarzyski z Włochami w piątek 4 czerwca. We wtorek 8 czerwca przyjmą Albanię w Pradze.

Następnie dwaj Hammersi udają się do Glasgow, aby zmierzyć się ze Szkocją w  meczu w grupie D w Hampden Park w poniedziałek 14 czerwca. Po spotkaniu z Chorwacją, Czesi zagrają z Anglią 18 czerwca.

Polska (Łukasz Fabiański)

Polska przygotuje się do kampanii w grupie E, goszcząc Rosję i Islandię na spotkaniach towarzyskich we Wrocławiu i Poznaniu odpowiednio 1 i 8 czerwca. Wiadomo już, że 1 czerwca we Wrocławniu w bramce zobaczymy Łukasza Fabiańskiego.

Fabiański i spółka udadzą do Sankt Petersburga na ich pierwszy mecz fazy grupowej ze Słowacją w poniedziałek 14 czerwca. Pięć dni później zmierzą się z  Hiszpanią, następnie wrócą do Sankt Petersburga, aby zagrać ze Szwecją w środę 23go.

Ukraina (Andrij Jarmołenko)

Jarmołenko, który został wymieniony w tymczasowym składzie Ukrainy, może wziąć udział w trzech towarzyskich meczach z Bahrajnem, Irlandią Północną i Cyprem.

Później Ukraina udaje się do Amsterdamu, aby zmierzyć się z Holandią w pierwszym meczu grupy C w niedzielę 13 czerwca, po czym zmierzy się z Macedonią Północną i Austrią w Budapeszcie – odpowiednio w czwartek 17 i poniedziałek 21 czerwca.

Darren Randolph jest obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Irlandii, która zmierzy się towarzysko w Andorze w czwartek 3 czerwca i na Węgrzech we wtorek 8 czerwca.

Saïd Benrahma został powołany przez Algierię na trzy towarzyskie mecze reprezentacyjne. Zawodnicy mają w kalendarzu spotkanie przeciwko Mauretanii w czwartek 3 czerwca i Mali w niedzielę 6 czerwca – obydwa mecze u siebie. W piątek 11 czerwca zagrają w Tunezji.

Paragwaj (Fabian Balbuena)

W Ameryce Południowej reprezentacja Paragwaju wraz z Fabianem Balbueną rozegra mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata FIFA 2022 – w czwartek 3 czerwca z Urugwajem, a we wtorek 8 czerwca z Brazylią.

Balbuena może też zagrać w Copa America w Argentynie, gdzie Paragwaj zmierzy się z Boliwią, Argentyną, Chile i Urugwajem w grupie A . Wszystkie mecze grupowe odbędą się w dniach 13-27 czerwca.

Gdzie można będzie obejrzeć mecze zawodników West Hamu?

W Polsce mecze towarzyskie i  o europejską stawkę zobaczymy w TVP i Polsacie Sport.

Wszystkie mecze Mistrzostw Europy UEFA będą pokazywane na żywo w Wielkiej Brytanii przez BBC lub ITV.

Mecze towarzyskie Anglii będą pokazywane przez ITV, a zmagania pozostałych krajów będą w Sky Sports.

Copa America będzie transmitowana wyłącznie na żywo w Wielkiej Brytanii przez BBC, a kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Paragwaju w Premier Sports.