Alphonse Areola zadebiutował w środę, w barwach West Hamu. Francuz przyczynił się do wywalczenia awansu do 4. rundy EFL Cup i zachował czyste konto, w starciu z Manchesterem United, na Old Trafford. Po spotkaniu Francuz nie krył swojego zadowolenia z wygranej. 

– To był wielki-szalony mecz, dla całego zespołu. Byłem szczęśliwy, że zadebiutowałem i kontynuujmy to! Myślę, że zespół wykonał bardzo dobrą robotę. Najważniejsza rzeczą była wygrana. Mamy dobry zespół, dobrą atmosferę i dobre nastawienie, więc zasłużyliśmy na to się dziś wydarzyło. Dopasowaliśmy się do tego meczu i strzeliliśmy bramkę. Utrzymaliśmy wynik i zachowaliśmy czyste konto, więc to był wielki występ drużyny. Chodzi o nastawienie. Pokazaliśmy, że przyjechaliśmy po zwycięstwo i wszyscy się na tym skupiliśmy. Użyliśmy naszych ciał, aby blokować strzały rywali i wygraliśmy – mówił francuski golkiper.

Miałem trochę pracy do wykonania, więc z radością pomogłem zespołowi. Idziemy dalej i przygotowujemy się do kolejnego spotkania, który nadchodzi – w sobotę z Leeds. Gramy nadal we wszystkich rozgrywkach, więc skupiamy się na tym i postaramy się dojść jak najdalej. Jesteśmy konkurencyjni, więc zawsze gramy o zwycięstwo i najważniejsze, że zespół jest szczęśliwy. Musimy cieszyć się z tego co osiągnęliśmy dziś wieczorem i skupić się na sobocie – dodał Areola.