Wczorajszy wieczór, to była świetna odpowiedź na to, co wydarzyło się pod koniec ligowego meczu z Manchesterem United. To są dwa mecze, w których zmierzyliśmy się z tym samym rywalem, żeby w jednym z nich być tak blisko… a w drugim pokonać ten mocny zespół. 

Cóż, jesteśmy naprawdę rozczarowani, że nie dostaliśmy chociaż jednego punktu w weekend, ale tak jak powiedziałem – United to wyjątkowy zespół z wieloma talentami w grupie, który aspiruje do rzucania wyzwań. To mówi samo za siebie jaką mamy grupę graczy i w jaki sposób menedżer doprowadził ten klub do działania, że my te wyzwania wygrywamy – to prawdziwa wspólnota i to absolutna zasługa Davida Moyesa – powiedział Stuart Pearce.

Trzy mecze, które rozegraliście w zeszłym tygodniu, to dwa zwycięstwa i minimalna można powiedzieć porażka. Jak radzi sobie z tym drużyna?

Myślę, że w lecie David chciał, mieć 20 zawodników z pola i zabezpieczyć sytuację bramkarską, by była solidna obsada także wśrod zmienników. Myślę, że to teraz mamy. Mamy konkurencję o miejsca. Podczas Carabao mieliśmy poza składem Tomasa Soucka i Declana Rice’a i wiele zmian w naszych szeregach – jest tu konkurencja o miejsca naprawdę widoczna. Jeśli mam być szczery, to nasza mentalność jest już praktycznie zrównana z najlepszymi zespołami.

Po prostu bierzemy każdą grę taką, jaka nadchodzi i próbujemy ją wygrać. Nie sądzę, aby ich  liczba nas zaskoczyła w jakikolwiek sposób. Nie mamy żadnych kontuzji – oczywiście po meczu mamy jeden lub dwa lekkie urazy, co jest normalne po każdym spotkaniu, a nieraz nawet i treningu. To nic poważnego. Teraz w grupie panuje taka prawdziwa wspólnota i niesamowita etyka pracy, że po prostu czekamy na każdą grę z niecierpliwością.

Jak się miewa Michail Antonio? Jego nazwisko pojawiało w przewidywanych składach pucharowych dość często. 

Wszystko jest w porządku. Po prostu postanowiliśmy go nie wykorzystywać w meczu Carabao Cup, ale był wraz z resztą zespołu (która nie grała w tym spotkaniu) na stadionie i wspólnie wspierali drużnę. 

Wygląda na to, że Issa Diop odzyskał pewność siebie.

Myślę, że zawsze był pewny siebie. W centrum naszej obrony mamy naprawdę mocną sytuację. Craig Dawson wszedł i był wspaniały – w ogóle odkąd pojawił się w klubie jest mocnym zawodnikiem.  Ale fakt, Ogbonna był genialny – dołączył do nas także Kurt Zouma, który daje niezwykle dużo zespołowi, choć tyle co do nas dotarł przecież, a już obserwujemy jego pozytywny wpływ. Jeśli będziemy potrzebować trójki obrońców, Aaron Cresswell może zagrać  – mamy naprawdę skład i możliwości dopięte na ostatni guzik. 

Po meczu uważam, że Issa Diop jest absolutnie wspaniały. Jest stosunkowo młodym zawodnikiem jak na środkowego obrońcę, więc jesteśmy zachwyceni, że Issa jest w naszym klubie. Środowy występ Diopa daje też większy nacisk na menedżera, aby powiedział, że mamy czterech naprawdę dobrych środkowych obrońców w West Hamie. Rywalizacja jest duża , ale i Issa i Craig podczas meczu z Machesterem byli wspaniali.