Każdy zawodnik odgrywa ważną rolę dla West Hamu w tym sezonie – uważa drugi bramkarz Młotów, Alphonse Areola. Gracz jest pewny miejsca w bramce na czwartkowe spotkanie Ligi Europejskiej UEFA z Rapidem Wiedeń – jeśli tak się stanie,  zaliczy szósty występ w Claret & Blue.

Po rywalizacji na najwyższym poziomie w Europie z innymi klubami – w tym PSG, Villarreal i Real Madryt – Areola dostrzega cechy fantastycznej atmosfery w szatni. Zawodnik z pasją mówi o jedności, która panuje w West Hamie.

Menedżer daje szansę zawodnikom, którzy nie grali tak dużo i myślę, że wszyscy są zaangażowani w dobro klubu – my jesteśmy tutaj, aby pomóc zespołowi w osiągnięciu naszych celów. Lubimy grać i jesteśmy tu po to, aby za każdym razem dawać z siebie wszystko. Ciężko pracuję każdego dnia i staram się pomóc zespołowi. Z szansami, które dostaję, nie mam czasu na pomyłki – o to w tym chodzi.

Areola pochwalił także wpływ swojego długoletniego kolegi z reprezentacji Francji, Kurta Zoumy, który szybko ugruntował swoją pozycję w zespole, jako ulubieniec kibiców

Graliśmy razem we francuskich drużynach młodzieżowych i wiedziałem, że będzie dobrym zawodnikiem również dla nas. Takim, który bardzo pomoże drużynie, pomoże chłopakom wygrywać mecze i wprowadzi dobrą atmosferę do grupy.

Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w Europie, były zwycięzca Mistrzostw Świata FIFA, ponownie będzie miał w czwartek możliwość udowodnienia swojej wartości

Oczywiście, każda europejska gra jest naprawdę dobra i to miłe doświadczenie dla zawodników. To dobrze, bo też dużo podróżujemy, więc klimat w zespole jest naprawdę ważny.  Szkoda, że ​​nie będziemy mieć fanów, ale musimy się się z tym pogodzić. Dużo słyszeliśmy o atmosferze tutaj, kiedy stadion jest pełny ludzi, ale jest jak jest – będziemy grać i cieszyć się tym spotkaniem tak bardzo, jak tylko możemy – zakończył Areola.