Allardyce ocenia szanse West Hamu na utrzymanie

Były trener West Hamu, a dziś ekspert piłkarski, Sam Allardyce, w wywiadzie udzielonym dla portalu “talkSPORT” ocenił szansę na uniknięcia degradacji z Premier League przez Moyesa i jego piłkarzy.

Problem jaki dotyka West Ham jest znany nam nie od dziś. Jednym z najboleśniejszych wydźwięków niekorzystnej sytuacji wewnątrz klubu jest aktualna pozycja Młotów w tabeli, a dokładnie ich obecność w strefie spadkowej.

Wczorajszy mecz z Manchesterem City nie przyniósł żadnych pozytywnych zmian. Przed Moyesem i jego chłopakami dosyć trudny terminarz spotkań, co tylko jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

Allardyce, który trenował The Irons w latach 2011-2015 powiedział:

– “Pozycja, w której znajduje się West Ham wynika z braku pewności siebie, co znów spowodowane jest mentalnością zawodników. Właśnie dlatego poprzedni trener został wyrzucony, a David przyszedł, aby spróbować przynieść lepsze wyniki. Ale niestety to trudny okres, a nawet bardzo trudny w związku z najbliższym terminarzem rozgrywek.

Następnie Big Sam odpowiedział na pytanie, czy West Ham utrzyma się w tym sezonie w Premier League.

– “Tak, mogą to zrobić. Moyes robił to wcześniej, wyciągnął ich z kłopotów i utrzymali się. Jedną z ważnych rzeczy dla fanów West Hamu jest pozostanie z nimi, szczególnie w meczach domowych. Wiem, że to trudne, jeśli nie widzisz tego, na co pracujesz, ale jeśli chcesz pozostać w Premier League musisz być ze swoim zespołem na dobre i na złe.

West Ham Poland

FREE
VIEW