Cole popiera defensywny styl Moyesa

Były piłkarz West Hamu, Carlton Cole, w udzielonym wywiadzie dla “Sky Sports”, wyraził swoją aprobatę odnośnie defensywnego stylu jaki zaprezentowali piłkarze Młotów w starciu z Manchesterem City.

The Irons przegrali spotkanie z Obywatelami 0-2, jednakże jak uważa Cole porażka mogła być znacznie większa, gdyby Szkot zastosował inną filozofię gry na ten mecz.

Anglik powiedział:

– “Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że to dobry wynik, mogło być znacznie gorzej. To, co postanowił zrobić David Moyes, było naprawdę dobre. Wiem, że to bardzo negatywny sposób patrzenia na rzeczy, ale myślę, że morale zespołu są ogromne. Stratą goli można było zapobiec, ale był to dobry pokaz defensywy. Gdy nie atakujesz dobrze musisz dobrze bronić. W tej chwili nie jesteśmy w dobrej formie, ale naprawdę musimy zadbać o to, aby morale zespołu nie podupadły.

Niektórzy mogą zgodzić się z opinią Cole’a, inni wręcz przeciwnie. Z drugiej strony Młoty nie miały nic do stracenia, a znacznie więcej mogły ugrać, więc spróbowanie mimo wszystko znacznie bardziej ofensywnej gry mogło przynieść nieco lepsze końcowe efekty.

West Ham Poland

FREE
VIEW