David Moyes potwierdził, że Ben Johnson opuści sobotni mecz Premier League z Chelsea.  Wszechstronny obrońca został zmieniony na początku ligowego spotkania z Aston Villą w miniony weekend i nie został włączony do składu  w środowym meczu na London Stadium z Tottenhamem Hotspur. 

Moyes zasugerował, że włoski napastnik Gianluca Scamacca – który opuścił środowy mecz z powodu choroby – oraz obrońca Aaron Cresswell także nie są w stu procentach pewni do kadry meczowej. Decyzje o ich występie zostaną podjęte bardzo późno.

Przemawiając na swojej przedmeczowej konferencji prasowej, menedżer powiedział:

Ben Johnson nie jest dostępny. Wciąż czekamy, aby zobaczyć w jakiej formie jest Gianluca i nadal czekamy, aby zobaczyć, jak ma się Aaron Cresswell.  To będą późne decyzje w przypadku obydwu z nich.

Lucas Paquetá zadebiutował w drużynie West Hamu, wchodząc z ławki przeciwko Spurs 

Moyes był zachwycony wysiłkami Brazylijczyka w środowej grze i przedstawił dalsze informacje na temat tego, jak 25-latek zaaklimatyzował się we wschodnim Londynie.

Adaptacja zawsze będzie trudna dla każdego wchodzącego gracza – dodał Moyes. Jego angielski jest obecnie bardzo ograniczony, ale ogólnie jest z nami, trenował wczoraj i chcemy go angażować jak najwięcej. W środę widać było wpływ, jaki wywarł na zespół.

Chcemy też być uczciwi. Nie zamierzamy wpychać kogoś i od razu oczekiwać czegoś wyjątkowego. Musimy dać mu szansę poznania piłkarzy, sposobu gry i całej Premier League. Pokazanie mu, jak może wyglądać liga, jest prawdopodobnie największą rzeczą i najważniejszą, jaką musimy zrobić – zakończył Moyes.