West Ham rozsądnie wydał latem pieniądze pozyskane za Declana Rice’a, jednak teraz, aby móc wzmocnić zespół, będzie zmuszony do powtórzenia podobnego triku transferowego w styczniu.

Według Alana Nixona z The Sun, kluby Saudi Pro League rozważają transfer Saida Benrahmy w styczniu. Nowy agent zawodnika, ma podobno powiązania z ligą, która mniej więcej przez ostatni rok pozyskała wiele europejskich gwiazd. Według doniesień, agent miał ostatnio spotkanie z Moyesem.

Czas pokaże, czy skrzydłowy opuści klub, ale West Ham może przyjąć odpowiednio dobrą ofertę za Benrahmę, któremu w tym sezonie na  London Stadium skrócono liczbę minut. Mający 28 lat Algierczyk, wciąż ma wiele do zaoferowania, ale to nie powstrzyma go przed opuszczeniem Premier League, na rzecz bogactwa Saudi Pro League.

Utrata „genialnego” Benrahmy byłaby ciosem dla West Hamu?

Biorąc pod uwagę równowagę w Lidze Europejskiej i Premier League, West Ham nie może sobie pozwolić na zbyt wiele „pożegnań” w styczniowym oknie transferowym. Głębokość składu będzie kluczowa dla Młotów przez całą kampanię, co oznacza, że ​​Benrahma nadal stanowi ważną część składu Moyesa. Statystyki zawodnika pokazują, że on także ma swoją rolę do odegrania.

Jego koledzy z drużyny z pewnością również go doceniają – Jarrod Bowen powiedział za pośrednictwem Green Street Hammers:

Wielka jakość Saida – ja widzę ją każdego dnia na treningach. Jego umiejętność gry jeden na jednego, tworzenia rzeczy dla innych i oddawania strzałów, jest wyjątkowa. Jest naprawdę błyskotliwą iskrą. Ja jestem bardzo szczęśliwy, że jest w naszej drużynie.

Kiedy otworzy się styczniowe okno transferowe, ciekawie będzie zobaczyć, gdzie trafi Benrahma. Jeśli wpłynie oferta z Arabii Saudyjskiej, może być trudno ją odrzucić, biorąc pod uwagę bogactwo ligi i brak startów skrzydłowego dla Londyńczyków w tym sezonie.