Wg C&H, Jarrod Bowen wraca do zdrowia po kontuzji, ale nie będzie w wystarczającej formie, aby w czwartek zagrać z Backą Topolą w Serbii w meczu Ligi Europejskiej Grupy A.

Dziś rano poinformowano, że pojawiają się duże nadzieje, że będzie dostępny na mecz z Crystal Palace. Mimo że Moyes zasugerował kilka dni temu, że Bowen może będzie gotowy na mecz na Turf Moor, było to praktycznie niemożliwe po tym, jak doznał kontuzji w przerwie międzynarodowej i został odesłany do klubu przez menadżera Garetha Southgate’a.

Jeszcze podczas zgrupowania wydawało się, że może to być dość poważna kontuzja, ale po przeprowadzeniu badań okazało się, że gracz  opuści trzy lub cztery mecze. Podano do wiadomości, że chociaż nie ma szans, aby czołowy strzelec był dostępny na mecz w Serbii (a nawet jeśli, to Moyes nie zaryzykowałby wstawieniem go do składu na pełne 90 minut), klub ma teraz nadzieję, że Anglik zajmie miejsce w wyjściowym składzie, albo na ławce rezerwowych podczas najbliższego meczu Premier League.