Już tylko pięć tygodni dzieli nas od otwarcia styczniowego okna transferowego, a młyn plotek o West Hamie budzi się do życia. Według najnowszych raportów, Aaron Cresswell odchodzi z drużyny, a nigeryjski piłkarz Zaidu Sanusi  jest na celowniku West Hamu.

26-latek jest jednym z najlepszych lewych bocznych obrońców w Primeira Liga, odkąd przybył z Santa Clara w 2020 roku. Jego występy w tym sezonie wzbudziły zainteresowanie wielu klubów w tym Tima Steidtena z West Hamu. Dyrektor techniczny poinformował klub, że tego gracza należy uważnie obserwować.

Młoty mają jasne priorytety, jeśli chodzi o pozyskanie napastnika i lewego obrońcy w zimowym oknie. Źródło bliskie właścicielom West Hamu wyjaśniło, w jaki sposób klub zamierza pozyskać nowego napastnika pomimo groźby sankcji UEFA FFP

Zasadniczo West Ham musi sprzedawać, aby kupować – tak, jak to zrobił podczas letniego okienka, pozyskując ze sprzedaży ponad 132 miliony funtów, aby sfinansować wpływy. Jednym z graczy, który wygląda na gotowego do odejścia – i rzeczywiście chciał odejść latem, był Aaron Cresswell. Lewy obrońca pozostał, pomimo powiązań z Wilkami – ruch ten może zostać wznowiony, jeśli wierzyć tym najnowszym doniesieniom.

Sanusi jest wyceniany przez transfermarkt na 6 mln euro, ma kontrakt z Estádio do Dragão do 30 czerwca 2027 r. Wraz ze zbliżającym się dziewięcioletnim stażem Cresswella w West Hamie istnieje możliwość potencjalnego transferu reprezentanta Nigerii w zimowym oknie transferowym.