Pierwszego dnia grudnia wylosowane zostały grupy mundialu w Rosji, który rozpocznie się w czerwcu 2018 roku. Warto więc przyjrzeć się, na kogo trafili zawodnicy Młotów, którzy są potencjalnymi reprezentantami swoich krajów na tym turnieju. 

Zarówno dla kibiców West Hamu, jak i polskiej reprezentacji, ważną datą będzie 19 czerwiec. Wówczas swój bój o wyjście z grupy H rozpoczną Polacy oraz Senegalczycy. W barwach Lwów Terangi zobaczymy najprawdopodobniej Cheikhou Kouyate oraz Diafrę Sakho. Pozostałe dwa zespoły  to Japonia oraz Kolumbia.

9

Fanów Premier League z pewnością będą ciekawić poczynania zespołów z grupy G. W reprezentacji Anglii podstawowym bramkarzem jest Joe Hart, a swoje trzy grosze wtrąca również Aaron Cresswell. W szerokiej kadrze na turniej w Rosji może się znaleźć również Michail Antonio. Kibice Młotów z pewnością nie mogą doczekać się ich pojedynków z Edenem Hazardem czyli gwiazdą reprezentacji Belgii czy Wahbim Khazrim znanym z występów w Sunderlandzie, który wybiegnie przeciw Anglikom w koszulce Tunezji.

Szansę na występ w barwach Albicelestes ma inny zawodnik Młotów – Manuel Lanzini. Wraz ze swoimi bliskim przyjacielem Leo Messim oraz pozostałymi rodakami będzie mógł walczyć w grupie D, z Islandią, Chorwacją oraz Nigerią. Jeszcze mniejsze szanse na telefon od Jorge Sampaoliego ma Pablo Zabaleta, który swój ostatni mecz w kadrze zagrał jeszcze w 2016 roku.

Murowanym kandydatem do występu na mundialu jest natomiast Javier Hernandez. Podstawowy napastnik reprezentacji Meksyku będzie rywalizował z obrońcami reprezentacji Niemiec, Szwecji oraz Korei Południowej.

Ostatnim zawodnikiem, który jest niemalże pewny wyjazdu do Rosji jest Jose Fonte. Trudno jest bowiem wyobrazić sobie kadrę Portugalii bez środkowego obrońcy Młotów. Mistrzowie Europy trafili do grupy B, z Hiszpanią, Iranem oraz Maroko.