David Moyes przyznał, że trójka jego kluczowych piłkarzy nie jest w stanie zagrać przeciwko The Citizens. Stwierdził jednak, że ewentualnego słabego wyniku nie usprawiedliwi plagą kontuzji.

Młoty w niedzielę wyruszą do Manchesteru, żeby zmierzyć się z liderami ligi – podopiecznymi Pepa Guardioli.

-Mamy kilka kontuzji. Ale ja nie jestem wystarczająco kompetentny, by mówić o stanie zdrowia piłkarzy – oznajmił Szkot.

-Z tego powodu mecz będzie znacznie trudniejszy. Wypadli ze składu piłkarze niezwykle ważni dla klubu. Obiecuję jednak, że nie wykorzystam tego jako wymówki.

-Jedziemy do Manchesteru, żeby pokazać dobrą piłkę. Spróbujemy wywieźć jakieś punkty z tego meczu.

Młoty skonfrontują się z Manchesterem bez swoich napastników – Andy’ego Carrolla i Chicharito. Obaj panowie nie byli również obecni w środowym meczu z Evertonem.

Bardzo możliwe, że nie zobaczymy również lidera defensywy – Winstona Reida. O jego ewentualnej nieobecności dowiemy się jutro.

-Andy Carroll i Chicharito to zawodnicy, których ponownie nie zobaczymy na murawie. Poza tym mamy jeszcze kilku innych kontuzjowanych graczy.

-Winston Reid – zobaczymy jutro, może uda mu się zagrać. Fonte na pewno nie wejdzie na murawę, ponieważ boryka się z poważnym urazem.

Pomiędzy słupkami zobaczymy Adriana. Joe Hart nie może zagrać przeciwko swojemu macierzyńskiemu klubowi. Wszystko wskazuje na to, że Hiszpan otrzyma szansę w swoim pierwszym w tym sezonie spotkaniu w Premier League.

-Musi pokazać się z jak najlepszej strony. To dotyczy wszystkich piłkarzy. Musi udowodnić, że zasługuje na grę – zakończył.