Menedżer nie zdecydował się na zakup napastnika. Youssef En-Nesyri i co najmniej dwie inne oferty zawiodły. Moyes jednak twierdzi, że poradzi sobie z atakującymi graczami, takimi jak Jesse Lingard, Andriy Yarmolenko, Said Benrahma. Może uciec się do fałszywej dziewiątki, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Styczniowe okienko w wykonaniu West Hamu nie było zbyt porywające. Do klubu trafił Frederick Alves z Silkeborka, Said Benrahma został wykupiony z Brendford a Jesse Lingard trafił do ekipy Moyesa na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Z pierwszym zespołem pożegnało się natomiast dwóch zawodników Sebastian Haller trafił do Ajaxu za około 20 milionów funtów, a doświadczony Robert Snodgrass pomoże ekipie Kamila Grosickiego w walce o utrzymanie w Premier League. Pomimo spekulacji i wielu plotek Declan Rice, Issa Diop, Fabian Balbuena oraz Manuel Lanzini pozostali w West Hamie. Ciekawie wyglądała również sprawa Felipe Andersona, którego wypożyczenie z FC Porto miało zostać skrócone – ostatecznie jednak do tego nie doszło i brazylijski skrzydłowy pozostał w Portugalii.

Po odejściu Sebastiana Hallera kibice Młotów liczyli na to, że zostanie pozyskany nowy napastnik. Wśród potencjalnych wzmocnień najczęściej przewijało się nazwisko King. Norweski snajper faktycznie przeniósł się do jednej z ekip Premier League, jednak nie był to zespół Młotów a Everton. Przez chwilę też serce mogło szybciej zabić niektórym polskim fanom West Hamu ponieważ z klubem najpierw łączony był Arkadiusz Milik, a chwilę później Krzysztof Piątek. Ostatecznie Milik trafił do Olympique Marsylia, a Piątek pozostał w Berlinie. Media pisały również o zainteresowaniu Youssefem En-Nesyrim, jednak Sevilla nie zamierzała pozbywać się objawienia tego sezonu i Marokańczyk pozostał w Hiszpanii.

Pozyskani zawodnicy:

Frederick Alves – Silkeborg (kontrakt  do 30 czerwca 2024)

Said Benrahma – Brentford  (kontrakt do 30 czerwca 2026 roku)

Jesse Lingard – Manchester United (wypożyczenie do końca sezonu bez opcji zakupu)

West Ham opuścili:

Sebastian Haller – Ajax

Robert Snodgrass – West Brom

Dan Kemp – Leyton Orient

Winston Reid – Brentford

Oladapo Afolayan – Bolton

Aji Alese – Cambridge

Gonçalo Cardoso – FC Basel