West Ham United wraca do rozgrywek Premier League w środowy wieczór. Młoty udają się do Villa Park, chcąc wrócić do zwycięskiej passy. West Ham spotkał się z Aston Villą na londyńskim stadionie w tym sezonie 30 listopada ubiegłego roku. Hammers wygrali 2:1 dzięki golom na początku każdej połowy strzelonym przez Angelo Ogbonnę i Jarroda Bowena. 

Debiutanci

David Moyes może pozwolić zadebiutować w tym spotkaniu Jesse’emu Lingardowi. Reprezentant Anglii dołączył do Hammers na wypożyczenie z Manchesteru United.

Poziom sprawności Jessego jest ok – powiedział David Moyes. Jest szczupłym chłopcem i nie ma żadnej nadwagi, więc jest w dobrej formie. Jemu teraz bardziej niż cokolwiek innego, potrzebne jest rozgrywanie jak największej ilości meczów.

Dopóki wszystko jest w porządku, mam nadzieję, że go zaangażuję. Będziemy go mieć w drużynie i wokół niej, ale czy zacznie? Nie mogę tego potwierdzić – dodał menadżer.

Aston Villa może postawić także na debiutanta. Francuski pomocnik Morgan Sanson, który dołączył do klubu z Marsylii jest brany od uwagę na dzisiejsze spotkanie. Nie wiadomo jednak, czy ostatecznie znajdzie się w wyjściowej 11, czy będzie mecz oglądał z ławki.

Drugi bramkarz West Ham prawdopodobnie nadal poza składem

Jeśli chodzi o kontuzje, to Darren Randolph opuścił ostatnie trzy mecze z powodu urazu podczas treningu.  Nie ma pewności co do jego pełnej dyspozycji. Pozostali zawodnicy nie mają problemów. Są lekkie stłuczenia i urazy, ale nie mające wpływu na grę i skład.

David Moyes vs Aston Villa

West Ham United i Aston Villa spotykają się dziś wieczorem w Premier League po raz 44. David Moyes mierzył się z Aston Villą 27 razy podczas swojej kariery menadżerskiej, wygrywając 9, remisując 12 i przegrywając 6. Menedżer West Ham nie przegrał żadnego ze swoich ostatnich dziewięciu spotkań z tą drużyną.

Moyes podczas konferencji prasowej przed meczem podkreślił, że teraz zmierzą się ​​dwie najbardziej ulepszone drużyny Premier League. West Ham United i Aston Villa walczyły w strefie spadkowej w zeszłym sezonie, przy czym Hammers zakończyli sezon 2019/20 na 16. miejscu, a Villa uniknęła spadku, remisując na London Stadium w ostatniej kolejce.

Nasze zwycięstwo 2:1 nad Aston Villą na London Stadium jesienią, nie odegra żadnej roli w dzisiejszej grze

Okazało się, że ten mecz był naprawdę trudny i prawdopodobnie mieliśmy szczęście, że ostatecznie wygraliśmy. Aston Villa spisała się niesamowicie dobrze. Teraz jeszcze zrobili wielkie postępy w ciągu roku, szczególnie transferowe. Mają coraz lepszy zespół. Mamy respekt i staraliśmy się przygotować do tego spotkania najlepiej jak potrafimy – mówił Moyes.

Mieliśmy wspaniały styczeń i byliśmy niepokonani, aż do spotkania z Liverpoolem

Zawodnicy rozpoczęli 2021 rok w genialny sposób i zagrali naprawdę dobrze. Spotkaliśmy się z mistrzami i drużyną, która rozwija się w Liverpoolu, więc było nam ciężko, ale nie sądzę, żebyśmy byli oceniani po naszych meczach z Liverpoolem. Będziemy oceniani  za wiele innych gier, nie tylko za tą. Gracze spisali się naprawdę dobrze, więc poradziliśmy sobie nieźle – powiedział Moyes.

Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:15 i będzie transmitowane w Canal plus Sport 2.