Według medialnych doniesień, Martin Samuelsen wkrótce może założyć koszulkę VVV-Venlo. Zespół z Eredivisie chciałoby wypożyczyć młodego pomocnika na nadchodzący sezon.

21-letni zawodnik do West Hamu trafił w 2015 roku ze szkółki Manchesteru City. Samuelsen to kreatywny gracz, który może grać w wielu pozycjach w środku pomocy. Reprezentant Norwegii jest uznawany za jednego z najbardziej obiecujących zawodników. Był wyróżniającą się postacią w młodzieżowych zespołach Młotów – jednak w dorosłej kadrze West Hamu wystąpił zaledwie dwa razy. Norweg był wypożyczany do zespołów z niższych lig: Peterborough, Blackburn czy ostatnio Burton Albion. W zespole Nigela Clougha spędził pół roku dziewięciokrotnie pojawiając się na boisku, zaliczył jedną asystę. Jego kontrakt z Londyńczykami kończy się w 2020 roku

​​W ostatnim  czasie z ekipą VVV pożegnał się Torino Hunte i Romeo Castelen, wkrótce zespół może opuścić również Vito van Crooy. W związku z tym klub z Eradivisie poszukuje wzmocnień i wydaje się, że Samuelsen znajduje się na samym szczycie listy Maurice Steijna.