Zawodnicy Hull City na radarze Młotów

Jak donosi Hull Daily Mail, West Ham United rozważa zakontraktowanie trzech zawodników Hull City – Harry’ego Maguire, Andrew Robertsona oraz Josha Tymona.

W związku z nieco gorszą postawą Młotów w paru ostatnich kolejkach Premier League, media prześcigają się w podawaniu informacji na temat piłkarzy, którzy mieliby wzmocnić West Ham United w letnim okienku transferowym. Rzekomymi kandydatami do występów w bordowo-błękitnej koszulce są wyróżniający się gracze Hull City. Sugeruje się, iż w obliczu spadku do Championship, klub z hrabstwa East Riding of Yorkshire będzie chciał zarobić na sprzedaży swoich najlepszych zawodników.

Pierwszym z nich jest Harry Maguire. 24-letni środkowy obrońca miałby pomóc uszczelnić linię defensywną Młotów w kontekście prawdopodobnego odejścia z klubu Jamesa Collinsa. Mierzący 188 cm zawodnik dla swojego obecnego klubu rozegrał łącznie 68 spotkań, w których strzelił jednego gola i zanotował 5 asyst. Anglik jest wyceniany na 2,5 miliona Euro.

Razem z Maguire na London Stadium miałby powędrować również Andrew Robertson. 14-krotny reprezentant Szkocji byłby alternatywą na lewej flance dla Aarona Cresswella oraz Arthura Masuaku. Wychowanka Queen’s Park FC w zimowym okienku transferowym chciało ściągnąć Burnley, jednak oferta 10 milionów funtów została odrzucona przez Tygrysy. W barwach obecnej ekipy Robertson rozegrał jak dotąd 106 spotkań, podczas których zdobył 4 gole i 9 asyst. Transfermarkt.de wycenia lewego obrońcę na 7 milionów euro. Szkotem interesuje się też Stoke City.

Młoty chciałby ściągnąć też 17-letniego obrońcę Josha Tymona. Wychowanek Tygrysów dołączył do pierwszego zespołu ekipy z KCOM Stadium w lipcu ubiegłego roku i od tego czasu zdołał zagrać 13 meczy: 4 w Premier League, 4 w FA Cup, gdzie strzelił swojego debiutanckiego gola oraz 5 w EFL Cup. Tymon wciąż nie podpisał profesjonalnego kontraktu z Hull, co może być ułatwieniem w ewentualnych negocjacjach.