W miniony weekend swoje mecze w drużynach narodowych rozgrywali piłkarze West Hamu. Szczególnie zadowoleni mogą być Robert Snodgrass i Jose Fonte. Ich reprezentacje zdobyły ważne trzy punkty w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Rosji.

Sobota:

Jose Fonte rozegrał pełne 90 minut w barwach reprezentacji Portugalii w wygranym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata z Węgrami (3:0). Doświadczony stoper tworzył duet środkowych obrońców z Pepe. Portugalia plasuje się na drugim miejscu w grupie B.

Edimilson Fernandes (Szwajcaria) obejrzał cały mecz swojej drużyny narodowej z Łotwą z ławki rezerwowych (1:0). Zwycięskiego gola dla Helwetów zdobył Josip Drmić w 66 minucie. Szwajcaria obecnie zajmuje pierwsze miejsce w grupie B z kompletem punktów.

Josh Cullen grał przez 90 minut w spotkaniu reprezentacji Irlandii U21 z Kosowem w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Declan Rice również zaliczył pełny mecz w drużynie narodowej Irlandii U19. Jego zespół przegrał 0:3 ze Szwecją.

Niedziela:

Robert Snodgrass (Szkocja) przebywał na murawie przez 75 minut meczu ze Słowenią (1:0) w eliminacjach do MŚ w Rosji. Jedynego gola dla Szkotów strzelił Chris Martin w 88 minucie gry. 29-letni skrzydłowy został zmieniony przez Ikechi’ego Anyę.

Håvard Nordtveit grał pełne 90 minut w meczu reprezentacji Norwegii z Irlandią Północną. Skandynawowie ulegli Wyspiarzom 2:0 i praktycznie przekreślili swoje szanse na awans do MŚ w Rosji. Nasz zawodnik został wystawiony na pozycji defensywnego pomocnika i został wybrany najlepszym zawodnikiem Norwegów w tym spotkaniu. Ponadto były gracz Arsenalu został ukarany żółtą kartką w 44 minucie. Kwadrans przed końcem meczu Nordtveit oddał kapitalny strzał z wolnego, ale bramkarz Irlandczyków z Północy szczęśliwie obronił to uderzenie.