Pedro Obiang prawdopodobnie w najbliższym czasie opuści Londyn. Daily Mail twierdzi, że reprezentant Gwinei Równikowej wkrótce przeniesie się do Sassuolo grającego w Serie A. West Ham ma mieć już plan na zastąpienie pomocnika. 

Obiang dołączył do West Hamu w 2015 roku przechodząc z Sampdorii za nieco ponad 4 miliony funtów. Według różnych źródeł zawodnik ten chce wrócić do włoskiej ekstraklasy, a Młoty mają za niego otrzymać około 7 do 10 milionów. Według Canal de Futbol, jeśli doszłoby do tego transferu to Pellegrini ma starać się pozyskać Ericka Pulgara. 25-letni Chilijczyk był wyróżniającą się postacią we włoskiej Bolognie. Poprzedni sezon może zaliczyć do bardzo udanych, defensywny pomocnik wychodził na murawę w 30 spotkaniach strzelając 6 bramek i 3 razy asystując. Zawodnik mierzący 187cm imponował również formą podczas Copa America. Dzięki jego dobrej formie reprezentacja Chile dotarła do półfinału tych rozgrywek.

Klub Łukasza Skorupskiego prawdopodobnie nie będzie chciał się pozbywać swojego kluczowego zawodnika. Pulgar ma w swojej umowie klauzulę odstępnego, która wynosi 12 milionów euro. Okazję te ma chcieć wykorzystać West Ham, który szuka wciąż zastępstwa dla Declana Rice’a. Dobra forma zawodnika przyciągnęła jednak i innych zainteresowanych. Media podają, że zainteresowanie pomocnikiem ma przejawiać również: AC Milan, Inter Milan, Napoli, Roma, Sevilla czy Arsenal.