Wszystko wskazuje na to, że Laurent Koscielny niedługo pożegna się z Arsenalem. Zawodnik odmówił wylotu z drużyną na przedsezonowy tour do Stanów Zjednoczonych, a media donoszą o coraz to nowych zainteresowanych usługami Francuza z polskimi korzeniami. France Footbal twierdzi, że obrońca znalazł się na listach życzeń West Hamu i Wolves. 

Koscielny gra w koszulce Kanonierów od 2010 roku. W ubiegłym sezonie nie mógł liczyć na regularne występy i wystąpił zaledwie w 17 meczach Premier League, w których strzelił trzy gole.Po odmowie wylotu z drużyną zespół Kanonierów wydał oświadczenie i przyznał, że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec kapitana zespołu. 33-latek zdaje się być jednak zdecydowany na transfer. Wiele wskazywało na to, że mierzący 185 cm zawodnik wróci do Francji, jednak według informacji podanych przez Daily Mail tak się nie stanie. Rennes, z którym był łączony obrońca, miało wykluczyć możliwość transferu tego gracza. France Footbal twierdzi, że Koscielny może kontynuować swoją karierę w Anglii, a wśród zainteresowanych wymienia się Wolves i ekipę Młotów.

Pellegrini w ostatnim czasie sprawdzał Declana Rice’a na pozycji środkowego obrońcy i widać, że Chilijski szkoleniowiec szuka nowych rozwiązań gry w obronie. Jednak by doszło do tego transferu, to prawdopodobnie któryś z obrońców West Hamu musiałby opuścić drużynę.