Pablo Zabaleta twierdzi, że piłkarze West Hamu muszą nadal twardo stąpać po ziemi i ich umysły muszą skupiać się na każdym kolejnym spotkaniu.

Jest genialnie. Cztery wygrane z rzędu pokazują, że zespół radzi sobie naprawdę dobrze, ale jeszcze nic nie osiągnęliśmy. Najgorszą rzeczą jaką możemy teraz zrobić jest wyluzowanie i myśl, że wszystko dobrze zrobiliśmy oraz spadek intensywności. Musimy skupić się na tym co robimy. Najlepszą rzeczą w tym zespole i jego pracownikach jest to, że w bardzo ciężkich chwilach na początku sezonu zaufaliśmy sobie. Wiedzieliśmy, że musimy ciężko pracować, a wyniki przyjdą. Teraz widzicie, że zespół radzi sobie naprawdę dobrze z tygodnia na tydzień. Konsekwencja jest tym czego potrzebujesz w tej lidze, jeśli chcesz wygrywać i mieć dobry sezon.

West Ham wygrał na Craven Cottage 2:0, ale to spotkanie mogło potoczyć się inaczej gdyby nie świetna gra w bramce Łukasza Fabiańskiego, który trzykrotnie zatrzymał strzały Aboubakara Kamary.

Myślę, że mieli bardzo dobre sytuacje w pierwszej połowie zanim strzeliliśmy pierwszą bramkę. Dlatego potrzebujesz bramkarza i wszystkich piłkarzy, aby byli gotowi w kluczowych momentach, by obronić nas przed stratą gola. W sytuacji sam na sam z Kamarą, Łukasz poradził sobie naprawdę dobrze i w pierwszej połowie byliśmy bardzo skuteczni i wykorzystaliśmy swoje okazje. W drugiej połowie udało nam się utrzymywać przy piłce. Zagraliśmy dobrze w defensywie i mamy kolejne czyste konto, co jest potrzebne do wygrywania spotkań.

W tej drużynie jest tak wiele umiejętności. Kontuzje są dużym problemem dla zespołu, szczególnie te długotrwałe, ale widać jakość jaką mamy. Wszyscy bardzo się starają Snodgrass i Felipe Anderson to topowi zawodnicy i ciężko pracują z piłką, w środku pola mamy Marka, Pedro i Declana, którzy grają bardzo dobrze. W defensywie też gramy fantastycznie. Konsekwencja jest kluczem do poprawy wyników.

– Nie chcę zbytnio podniecać się czterema zwycięstwami z rzędu, ponieważ mamy przed sobą jeszcze dwa spotkania do zakończenia pierwszej rundy. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale mam nadzieję, że dalej będziemy mogli grać w ten sposób i będziemy mieli udany sezon – zakończył doświadczony Argentyńczyk.