Pablo Zabaleta w rozmowie ze stacją Sky Sports News wyznał, że piłkarze West Hamu w pełni „kupują” filozofię Manuela Pellegriniego. 

Chilijski menedżer zaszczepił w piłkarzach Młotów mentalność zwycięzców i uważa, że jego piłkarze mogą wygrać z każdą drużyną w lidze.

Kiedy patrzysz na zespoły, które prowadził Manuel widzisz, że ma jasną filozofię i wie czego chce. Zawsze chce żeby jego zespół atakował, dobrze grał w piłkę i był szczelny w defensywie. Przyszedł do West Hamu i jak każdy menedżer potrzebował czasu, aby pokazać graczom, że chce grać właśnie w taki sposób. Pokazał swój pomysł i styl gry z którym prawdopodobnie większość piłkarzy nigdy nie miała do czynienia – mówi doświadczony Argentyńczyk.

– Przegraliśmy pierwsze cztery mecze w Premier League i sporo mówiło się o menedżerze, ale my zawsze byliśmy w stuprocentach pewni, że to kwestia czasu jak wygramy pierwszy mecz. Tym samym podnieśliśmy swoją pewność siebie. 

Kiedy przygrywamy i kiedy wygrywamy wydaje się, że on ciągle jest taki sam. Jest spokojny nawet w złych chwilach. Zawsze powtarzał graczom, że nie zamierzamy nic zmieniać, ponieważ przegraliśmy cztery mecze. 

– Manuel powiedział nam jak jechaliśmy na Goodison Park w piątej kolejce, że jedziemy po zwycięstwo, a my to zrobiliśmy. Wygraliśmy z Manchesterem United i od tego czasu ciągle się poprawiamy i wygląda na to, że wszyscy lubią jego styl gry.

– Przyszedł do tego klubu i chce stworzyć silny zespół, myśląc o przyszłości i chce opierać swoją drużynę o młodych zawodników, mając na uwadze najbliższe trzy czy cztery lata. Tego właśnie oczekują właściciele od menedżera – zakończył Zaba.