Premier League doceniła stałe zaangażowanie West Hamu United na rzecz równości, różnorodności i włączenia społecznego, przyznając klubowi najwyższe nagrody w tej dziedzinie.

Nagroda została wręczona przez Premier League w poniedziałek 2 października na London Stadium, w obecności wszystkich zawodników drużyny męskiej, żeńskiej i Akademii, a także personelu West Hamu United, którzy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie zespołu ilustrujące naszą zróżnicowaną i tętniącą życiem społeczność.

Trofeum Ligi Konferencyjnej UEFA, Puchar Młodzieży FA i trofeum Premier League U18, dumnie prezentowały się i podkreślały ważność tego dnia i przypominały o ogromnym sukcesie West Hamu na boisku i poza nim.

To już drugi raz, kiedy klub został w ten sposób doceniony – to stanowi najważniejsze wyróżnienie, jakie mogą osiągnąć kluby najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej.

Po rygorystycznej i dogłębnej ocenie przeprowadzonej tego lata przez panel ekspertów, skupiającej się na dowodach  we wszystkich obszarach, Premier League stwierdziła, że ​​drużyna Hammers w dalszym ciągu czyni fantastyczne postępy i zasługuje na utrzymanie poziomu zaawansowanego.

W raporcie Premier League stwierdzono: Panel zdecydowanie pochwala przywództwo w promowaniu równości, różnorodności i integracji, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Dobrze zakomunikowana postawa: zero tolerancji wobec wszelkich form molestowania i dyskryminacji, niewątpliwie przynosi wymierne skutki i trwałe zmiany.

Panel podkreślił wyraźne powiązanie między coachingiem, mentoringiem i partnerstwami.

Wiceprzewodnicząca West Hamu – Karren Brady powiedziała: To fantastyczne dla klubu i całego naszego niesamowitego personelu, że trzy lata od bycia jednym z pierwszych klubów, który otrzymał nagrodę PLEDIS za naszą pracę na rzecz równości, różnorodności i włączenia społecznego, po raz kolejny otrzymaliśmy najwyższe możliwe wyróżnienie w Premier League. 

Kiedy otrzymaliśmy tę nagrodę po raz pierwszy, był to dla nas ogromny powód do dumy, ale pod wieloma względami dzisiejsze wyróżnienie, jest jeszcze większym osiągnięciem, ponieważ pokazuje, że nie stoimy w miejscu, ale zamiast tego pracowaliśmy jeszcze ciężej, aby się doskonalić i stawiać sobie wyzwania”.

W całej naszej długiej i znakomitej historii we wschodnim Londynie, mamy wiele powodów do dumy jako klub, a nasz ciągły sukces jako lidera kapitałowego popycha nas na jeszcze wyższy poziom.

Najlepszy strzelec wszechczasów West Hamu w Premier League, Michail Antonio, dodał: Równość, różnorodność i włączenie są bardzo ważne dla klubu i wszystkich, którzy są częścią rodziny West Hamu. Wspólnie naprawdę angażujemy się w życie lokalnej społeczności, z czego wszyscy jesteśmy dumni i dumni także z tego, że otrzymaliśmy to szczególne wyróżnienie.

Jako gracze wiemy, jaka spoczywa na nas odpowiedzialność i jak ważne jest, aby być dobrze postrzeganym przez społeczność i czuć się jej częścią. To dla mnie zaszczyt być częścią takiego klubu Premier League, który wita wszystkich i ciężko pracuje, aby stworzyć możliwości poprawy życia mieszkańców Newham i całej stolicy.