Według Daily Expres, West Ham ma nadzieję dokonać sensacyjnego transferu i sprowadzić na Stadion Olimpijski Yaya Toure. Pomocnik Manchesteru City prawdopodobnie pożegna się z obecną drużyną a jego agent już zaczął poszukiwania nowego zespołu.

32-latek podczas zimowego okienka transferowego otrzymał lukratywną ofertę z Chin, jednak odmówił. Zainteresowanie Iworyjczykiem interesuje się Roberto Mancini, który chętnie zobaczyłby go w koszulce Interu. Panowie w przeszłości współpracowali ze sobą w zespole z Manchesteru i wciąż pozostają w dobrych relacjach. Według nieoficjalnych doniesień zawodnik wolałby pozostać w Anglii – na co momentalnie zareagowały media i zaczęły pisać zainteresowaniu West Hamu 32-letnim pomocnikiem.

Nie jest tajemnicą, że londyńczycy planują ściągniecie głośnego nazwiska. Dużo mówiło się o Ibrahimoviciu, jednak jego żądania finansowe przekraczają możliwości londyńskiego klubu. Dlatego też, włodarze zainteresowali się Toure, który wyrobił sobie dobrą markę na wyspach. Zakwalifikowanie zespołu Bilicia do Ligi Mistrzów mogłoby otworzyć drzwi do transferu 32-letniego pomocnika. Agent zawodnika, przyznaje że aspekt finansowy nie jest stawiany przez jego klienta na pierwszym miejscu – przede wszystkim interesuje go projekt sportowy.