Podopieczni Terry’ego Westleya wciąż w dobrej formie! Tym razem zespół West Hamu U21 w przedostatniej kolejce Premier League U21 pokonał na Rush Green Stoke City 1:0, a bohaterem Młotów został 16-letni Idris Kanu (na zdjęciu).

West Ham do tego spotkania przystąpił w silnym składzie. Na boisku pojawili się m.in tacy piłkarze jak: Joey O’Brien, Reece Oxford czy Stephen Hendrie.

Przez większość spotkania stroną dominującą byli gracze Młotów, a zespół Garncarzy nie potrafił stworzyć sobie w ciągu 90 minut żadnej stuprocentowej sytuacji. Takowe wypracowali sobie natomiast zawodnicy Westleya.

W pierwszej połowie bardzo blisko strzelenia gola był lewy obrońca Vashon Neufville, który przegrał pojedynek sam na sam z doświadczonym golkiperem Stoke City Shay’em Givenem. W tej sytuacji pięknym podaniem obsłużył go Hendrie. Szansę na gola z dobitki miał jeszcze Grady Diangana, ale jego strzał powędrował nad bramką.

W drugiej odsłonie brakowało dogodnych sytuacji, ale przed najlepszą stanął Tunji Akinola. Jego strzał głową wybronił jednak Given. Ostatnie słowo należało jednak do WHU. W 94 minucie sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z defensorów Stoke. Do piłki podszedł 16-letni Idris Kanu i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Irlandczyka. Mecz zakończył się zwycięstwem Młotów 1:0.

Ostatni mecz ligowy w tym sezonie West Ham rozegra 11 kwietnia na wyjeździe z Aston Villą. Po tym starciu gracze Terry’ego Westleya będą mogli przygotowywać się do finału Pucharu Anglii U21, w którym zmierzą się z Hull City.

West Ham U21 – Stoke City U21 1:0 (0:0)

Bramka: Kanu 90+4

West Ham: Spiegel – O’Brien, Akinola, Oxford (C), Neufville (Hector-Ingram 82) – Dobson, Makasi – Diangana, Kemp (Pike 62), Hendrie – Ford (Kanu 85).

Ławka: Howes (GK), Sylvestre