Cel West Hamu, Youri Tielemans został pominięty w pierwszej przedsezonowej grze Leicester, ale czy może to być coś, co spowoduje, że nadzieje Młotów na pozyskanie go wzrosną? 

Londyńczycy byli powiązani z belgijskim pomocnikiem w ostatnich tygodniach, a jego pominięcie w przedsezonowym spotkaniu Foxes, dolało oliwy do ognia plotek transferowych. West Ham szukał pomocników, ale ruch dla byłego Młota – Jesse Lingarda – do tej pory zdawał się być priorytetowy. Nie został jeszcze jednoznacznie zakończony, ale Tielemans to kolejna opcja, którą rozważał David Moyes. 

Gdyby Młoty mogły wykonać ten ruch przed rywalami, jakimi wydają się być Arsenal i Manchester United, byłaby to sensacyjna umowa dla klubu i prawdziwy pokaz intencji ze strony zarządu. Tielemans był jednym z najbardziej rozchwytywanych pomocników w tym okienku transferowym.

Jest schludny w posiadaniu piłki, ma świetne wyczucie w podaniach, a także bogate doświadczenie międzynarodowe i w Premier League. Były pomocnik Anderlechtu i Monako zaliczył 408 występów klubowych, z czego 158 w Leicester. Zapewne miałby poważny udział w pomocy West Hamu.

Zagrał także 52 spotkania dla swojego kraju, a teraz jest ostoją pierwszego belgijskiego zespołu, stając się jednym z ich najbardziej niezawodnych graczy w ostatnich latach.

Dzięki plotkom transferowym dotyczącym obecnych pomocników West Hamu: Declana Rice’a i Tomasa Soucka, ruch w jego stronę, byłby niesamowitym transferem dla Młotów.