West Ham United otrzymał zielone światło, aby sprowadzić argentyńskiego pomocnika, Santiago Ascacíbara na londyński stadion, podczas gdy David Moyes chce dodać kolejną nową twarz do składu. Ascacíbar jest obecnie zawodnikiem Herthy Berlin.

25-latek działa głównie jako defensywny pomocnik, ale w razie potrzeby może również grać jako napastnik, a gdy West Ham będzie już bez Marka Noble’a, a przyszłość Tomasa Soucka jest niepewna… kolejny pomocnik byłby mile widzianym dodatkiem do drużyny.

Dziennikarz Adriano Savalli, napisał dziś na Twitterze:

West Ham rozpoczął formalne rozmowy z Santiago Ascacíbarem. Oczekuje się, że wkrótce złożą pisemną ofertę do rozpoczęcia negocjacji. Zainteresowane są również zespoły z Hiszpanii i Włoch. Hertha Berlin chce za niego 10 milionów funtów.

West Ham po raz pierwszy zainteresował się Ascacíbararem w 2019 roku po imponującym sezonie w Stuttgarcie, ale teraz wydaje się, że są gotowi w końcu wykonać poważny ruch

Transakcja może przebiegać znacznie płynniej niż oczekiwano, ponieważ gracz deklaruje, że chce opuścić Herthę Berlin.

Naprawdę chcę zmiany otoczenia. Nie wiem na jaki, ale jestem pewien, że chcę zmienić klub.

To da Moyesowi motywację, której potrzebuje, aby wykonać ruch i będzie mógł kontynuować imponującą rekrutację graczy do swojej drużyny Premier League, podczas tego okna transferowego.