Niewiele pozytywów można znaleźć po ostatni meczu West Hamu z Burnley, ale jednym na pewno jest debiut w Premier League młodego napastnika Xande Silvy. Portugalczyk jest zachwycony z szansy, którą dał mu Manuel Pellegrini.

Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ spełniło się moje marzenie. Jesteśmy rozczarowani wynikiem, ale wciąż walczymy o więcej. Każdego dnia pracuje nad sobą. Byłem blisko zdobycia gola. Starałem się jak mogłem, ale teraz muszę poczekać na następny mecz. Czekałem na okazję i ją otrzymałem. Podobało mi się, ale tak jak mówiłem pracujemy nad kolejnymi meczami. To było moje marzenie, ponieważ to najlepsza liga na świecie i każde dziecko chce w niej grać – powiedział podekscytowany snajper.

– Moi koledzy z drużyny pomagają mi w treningach i chcę im podziękować. Rozmawiali ze mną przed meczem. Mamy dobrych zawodników, mamy duże doświadczenie w szatni, więc bardzo mi pomogli w ciągu dnia i w czasie meczu tak jak to robią codziennie na treningach. 

Xande Silva po posmakowaniu gry w Premier League chciałby dostać kolejne szanse. Być może kolejna przyjdzie w meczu FA Cup z Birmingham City.

– Oczywiście moim marzeniem jest gra na stadionie West Hamu i będę czekał na moją szansę. Każdy chce grać w pierwszym składzie w FA Cup, więc tak jak powiedziałem poczekam na swoją szansę i spróbuję to zrobić.