West Ham oficjalnie ogłosił zakontraktowanie dwukrotnego Mistrza Premier League Samira Nasriego. Francuz podpisał ze stołecznymi Młotami umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia.

31-latek od kilku tygodni trenował w Rush Green z zespołem Manuela Pellegriniego i być może dostanie już w środę szansę debiutu w starciu z Brighton. Były zawodnik Manchesteru City i Arsenalu będzie grał na chwałę Młotów z numerem 18 na koszulce.

Wybierasz projekt i klub ze względu na ambicje i myślę, że West Ham ma wszystko, aby stać się jednym z największych klubów w Londynie. Mam na myśli to, że każdy mecz domowy ogląda 60 tysięcy widzów. Gramy na Stadionie Olimpijskim. Tu mamy dobry ośrodek treningowych, mamy właścicieli, którzy chcą inwestować w klub i mieć dobry zespół. Wracam do najbardziej konkurencyjnej ligi świata z zespołem pełnym ambicji i menedżerem, którego znam. To najlepsza praca na świecie i jestem bardzo podekscytowany – powiedział Nasri po podpisaniu kontraktu.

Manuel Pellegrini wspólnie z Samirem Nasrim zdobył Mistrzostwo Anglii i z miłą chęcią dołożył do swojego zespołu sprawdzonego piłkarza, który ma dać Młotom kolejny zastrzyk jakości.

– Bardzo się cieszę, że mogę powitać Samira w West Ham United. Jest zawodnikiem, którego doskonale znam z naszej wspólnej pracy w Manchesterze City i cieszę się, że znowu będziemy razem pracować. W ostatnich tygodniach bardzo ciężko pracował, by po długiej przerwie bez gry zadbać o swoją kondycję. Teraz jest bardzo zdeterminowany, aby wrócić do swojej najwyższej formy. 

– Samir da nam inny wymiar w naszym ataku. Jest technicznym graczem z doskonałą jakością przy piłce i umiejętnościami tworzenia sytuacji podbramkowych. Mamy nadzieję, że będzie miał pozytywny wpływ na drużynę do końca sezonu – powiedział Chilijczyk.