Pomocnik Młotów Pedro Obiang od dwóch spotkań prezentuje niezwykle wysoką formę i jest wyróżniającą się postacią w zespole Slavena Bilicia. Hiszpan ma nadzieję, że West Ham po zwycięstwie na Selhurst Park będzie kontynuował zwycięską serię. 

Pedro to było fantastyczne zwycięstwo w sobotę i każdy z zawodników zagrał bardzo dobre spotkanie. Jak ważne dla Was jest zdobycie trzech punktów na Selhurst Park?

 – Jest to bardzo ważne zwycięstwo. Jest to pierwsza wyjazdowa wygrana naszego zespołu. Musimy kontynuować dobrą serię i zagrać dobrze w następnym meczu z Sunderlandem.

Na pewno cieszysz się z gry w tym spotkaniu. W ostatnim sezonie wygraliście tam 3:1. Na czym polega wasza dobra seria w Północnym Londynie?

 – Kiedy grasz w derbach Londynu to musisz ciężko pracować i grać jak najlepiej dla fanów. Kiedy masz szansę występu to musisz ją wykorzystać. Byliśmy bardzo szczęśliwi po zdobyciu gola, a potem ciężko walczyliśmy i dzięki temu zdobyliśmy trzy punkty.

Co możesz powiedzieć o powrocie Aarona Cresswella na boisko. To na pewno rozczarowujące, że z powodu czerwonej kartki nie może zagrać z Sunderlandem. 

 – To normalne, że Aaron od razu wkomponował się w zespół po powrocie. Jego gra ma duże znaczenie dla zespołu. 

Czy sobotnie zwycięstwo na Selhurst Park może przełożyć się na kolejną wygraną z Sunderlandem?

 – Najważniejsze dla nas jest, żebyśmy zaczęli wygrywać na London Stadium. Wiem, że spotkanie z Sunderlandem będzie bardzo trudne. Jeśli zagramy z taką determinacją jak w sobotę to możemy wygrać kolejne mecze.

Czy uważasz, że zwycięstwo z Crystal Palace może okazać się punktem zwrotnym dla klubu w tym sezonie?

 – Musimy zachować tą mentalność. Musimy grać lepiej niż jak na początku sezonu. Wszyscy wiemy, że początek sezonu był słaby w naszym wykonaniu. Musimy trzymać się razem i musimy być skupieni. 

Przed tym meczem Slaven zmienił system gry. Czy myślisz, że ten system miał duży wpływ na zwycięstwo?

 – Graliśmy tym systemem kilka razy w poprzednim sezonie m.in. z Evertonem i Tottenhamem. Pokazaliśmy już nie raz, że grając w tym systemie jesteśmy dobrym zespołem. Możemy grać w różnych systemach i wszyscy gracze potrafią pokazać swoje walory na kilku pozycjach.