Jednym z elementów układanki nowego West Hamu, bez którego cała „konstrukcja” nie funkcjonowałaby należycie, jest środkowy obrońca, Issa Diop.

Regularne występy Francuza na boisku i sposób, w jaki zachowuje się na murawie świadczą o wielkim profesjonalizmie tego gracza. Bez wątpienia jest bardzo silnym wzmocnieniem w układance Pellegriniego. Sam Issa powiedział:

– „Mamy duży skład, więc mamy wielu zawodników, a gracze, którzy są obecni w zespole, wykonują świetną robotę. Urazy? Są częścią piłki nożnej.

– „Podczas treningu wszyscy ciężko pracują i działają tak samo, wszyscy jesteśmy gotowi i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania, jesteśmy do usług menedżera.

– „Start był naprawdę trudny, ale teraz się poprawiamy. Pozycja w ligowej tabeli może być jeszcze lepsza. Wygrywamy wiele spotkań i mam nadzieję, że będziemy mogli nadal to robić. Cel jest taki sam jak na początku sezonu. Chcemy zakończyć u szczytu tabeli, na najwyższej pozycji, jaką możemy osiągnąć.

– „Mieliśmy wiele meczy, ale czuję się dobrze, jestem młody, więc mogę szybko wrócić do zdrowia i cały zespół jest taki sam. Mamy duży skład, więc możemy grać co kilka dni.