Zgodnie z przewidywaniami udało się osiągnąć porozumienie w sprawie transferu Maxa Kilmana. Młoty ostatecznie ugięły się pod presją finansowych oczekiwań Wolverhampton i wyraziły zgodę na uiszczenie rekompensaty pieniężnej w przybliżonej wysokości 40 milinów £. 

Dziś niewątpliwie w samym środku oka cyklonu znajduje się potencjalne wypożyczenie Lucasa Paquety do Flamengo (o czym skrzętnie informujemy na łamach West Ham Poland) i prawdopodobnie karaibskie Kajmany. Na całe szczęście dopływają do nas również jednoznacznie pozytywne wieści – jak te o transferze Maxa Kilmana!

Angielski piłkarz ukraińskiego pochodzenia jest ulubieńcem Lopeteguiego, jego nazwisko miało widnieć na samym szczycie listy życzeń nowego szkoleniowca, odkąd Hiszpan związał się kontraktem z West Hamem. Włodarze The Hammers są przekonani, że warunki kontraktowe Kilmana będą akceptowalne, a sam piłkarz ma podobno odwzajemniać sympatię Lopeteguiego – co za tym idzie przeprowadzka defensora do Londynu ma nie stanowić żadnego problemu.

Update 1: Kluby dopinają ostatnich formalności, a Max Kilman przechodzi testy medyczne! Negocjacje dotyczą detali: struktury płatności bonusów zawartych w umowie oraz sposobu przekazania kwoty należnej Maidenhead United – Maidenhead jako były pracodawca 27-latka zastrzegł 20% prowizję od przyszłej transakcji. Tempo narzucone przez West Ham jest zaskakująco szybkie i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, piłkarz do końca tygodnia zasili szeregi Młotów.