Od jakiegoś czasu mówiło się, że Lopetegui zidentyfikował Kilmana jako swój najwyższy cel. Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, że dyrektorzy Wolves są w trakcie negocjowania wcześniej istniejącej klauzuli sprzedaży z Maidenhead, która jest zarządzana przez legendę West Hamu – Alana Devonshire. Pierwotna sprzedaż wynosiła 20%, co było problemem w negocjacjach, więc zeszłej nocy obniżono ją do 10%. Mogą pojawić się też inne korzyści oferowane przez Maidenhead –  na przykład wypożyczenia graczy akademii.

Kilman był wczoraj w West Hamie na testach medycznych i wszystko poszło z planem. Osobiste warunki dla gracza zostały uzgodnione, podobnie jak opłata, o której mówiono, że wynosi 40 milionów funtów. Jedyne negocjacje, które nadal trwały, to były opłaty dla agenta, jak to często bywa. Oczekuje się, że gracz podpisze umowę najpóźniej w piątek lub sobotę.

Jest mało prawdopodobne, że podpiszemy kontrakt z kolejnym środkowym obrońcą, chyba że Aguerd odejdzie z klubu. Jesteśmy zainteresowani francuskim obrońcą Jean-Clair Todibo.

Jeśli/kiedy Kilman dołączy, a żaden inny środkowy obrońca nie odejdzie, prawdopodobnie nikogo nie podpiszemy, ale jeśli Aguerd lub Zouma opuszczą klub, to zrobimy to. Tobido może wtedy stać się głównym celem, ale w przypadku tego, gdy zostanie podpisany przez inny zespół, mamy alternatywę w osobach Jacka O’Briena z Lyonu i Jacoba Greavesa.

Następnym priorytetem jest podpisanie kontraktu z napastnikiem – główny nacisk zostanie tam położony, chociaż jest całkiem możliwe, że następną pozycją może być prawy obrońca. Rozmowy są kontynuowane z Kylem Walkerem-Petersem i Southampton i chcielibyśmy zawrzeć tę umowę. Ten kontrakt jest bardziej skomplikowany ze względu na fakt, że Southampton chce Flynna Downesa. Co ciekawe, gracz pojawił sięw klubie w dniu rozpoczęcia treningów. Nie wiemy jak jak wiele można z tego wywnioskować, ale było to całkiem godne uwagi. Aaron Wan-Bissaka również pozostaje nadal możliwą opcją.

Klub spróbuje zawęzić pozycję napastnika i zidentyfikować główny cel i pracować nad zbliżeniem tej transakcji do jej finalizacji. Powinniśmy zacząć wypatrywać ruchu na tej pozycji.

West Ham chce również podpisać kontrakt z nowym skrzydłowym i chociaż jest tam kilka opcji, jakie wymieniliśmy wcześniej, dyskusja z potencjalnymi celami będzie kontynuowana.

Interesujące było zauważyć na zdjęciach treningowych, że nowy podpisujący Guilherme miał numer 11 na swoim stroju treningowym, a Maxwell Cornet miał na sobie 22, co było dotychczas numerem Benrahmy. Może to oznaczać, że ma on mieć inną rolę w przyszłym roku, chociaż nie mamy pewności, ile można z tego wydedukować.

Gracze polecą w sobotę na obóz fitness w Austrii, aby rozpocząć przygotowania przedsezonowe. Mogą rozegrać kilka meczów towarzyskich przeciwko lokalnym drużynom, ale głównym celem będzie praca fitness, jak to zawsze odbywa się na początku kampanii.

  • Dziś powinno pojawić się więcej wiadomości, ponieważ spodziewamy się nieco większego ruchu – David Sullivan planował spotkać się wczoraj wieczorem z Lopeteguim, co może pomóc zawęzić niektóre z naszych celów.