Obi drużyny grały ze sobą ostatni raz we wrześniu 2022 roku. Wówczas lepsi okazali się podopieczni Roberto Manciniego, którzy pokonali rywala 1:0 w ramach Ligi Narodów. Tym razem dzięki trafieniom Declana Rice’a i Harrego Kane (z rzutu karnego), to Anglicy wyszli z rywalizacji zwycięsko.

Rice „błyszczał” i dowodził, zamykając jednocześnie usta wszystkim jego krytykom

Absolutnie nie można zaprzeczyć klasie i wartości pomocnika West Hamu – pomimo niedawnej negatywnej narracji wokół niego ze strony niektórych ekspertów, Declan Rice po prostu zdominował Włochy.

Fakt, że Rice poprowadził show przeciwko mistrzom Europy na ich własnym podwórku, aby zapewnić Anglii pierwsze zwycięstwo na włoskiej ziemi od dziesięcioleci, mówi wszystko. Tej samej nocy napastnik Spurs – Harry Kane został najlepszym strzelcem reprezentacji Anglii w historii, jednak nawet to nie mogło wpłynąć na głosowanie, jeśli chodzi o wyłonienie zawodnika meczu.

The Three Lions opublikowali swoje oficjalne głosowanie MOTM w mediach społecznościowych

Kapitan West Hamu w chwili pisania tekstu miał ponad 44% głosów. Bellingham był najbliżej z wynikiem 28%, ale to Rice zasłużenie będzie miał kolejną nagrodę do swojej kolekcji.

Rice strzelił pierwszego gola i poprowadził swój zespół do wygranej 2:1. Oprócz bramki, należy zaznaczyć, że był absolutnie wszędzie na boisku. Były zawodnik Młotów – Joe Cole opisał Rice’a jako „najlepszego gracza na boisku”

Naprawdę lubię go jako zawodnika — powiedział Verratti, kapitan reprezentacji Włoch o Rice przed spotkaniem z nim na stadionie Diego Armando Maradony. Zapewnia zespołowi świetną równowagę i kształt, a ponadto ma wspaniałe atrybuty fizyczne. Bardzo pomaga drużynie. Jest defensywnym pomocnikiem, którego Anglia naprawdę potrzebuje. Jestem pewien, że skończy w czołówce, ponieważ grałem przeciwko niemu wiele razy – nigdy się nie poddaje, ma wspaniałe podejście i wciąż jest bardzo młody, więc ma ogromne pole do poprawy.

Rice prawdopodobnie rozpocznie spotkanie, gdy Anglia zmierzy się z Ukrainą na Wembley w niedzielę, a potem wracamy do wyczerpującego i intensywnego harmonogramu z West Hamem. Declan musi przywrócić taką formę Młotom, ponieważ klub potrzebuje jej, jeśli ma pozostać w Premier League.

Scamacca miał zbyt mało czasu, aby pomóc swojej drużynie

Selekcjoner Włochów – Roberto Mancini wydelegował Gianlucę Scamaccę dopiero w końcówce meczu (88min), dlatego też napastnik Młotów miał niewiele czasu, aby wywrzeć jakikolwiek wpływ i znaleźć sposób na wyrównanie w doliczonym czasie. Raporty we Włoszech w środę sugerowały, że Scamacca powinien zacząć  spotkanie przeciwko Three Lions, jednak jak widać, plany trenera nieco uległy zmianie.