Według dziennikarza Radia Girona – Nila Solà – West Ham United jest zainteresowany pozyskaniem pomocnika Girony, Aleixa Garcii. Podobno Młoty złożyły już oficjalną ofertę za Hiszpana.

Londyńczycy s w stanie zapłacić za 26-latka 16 milionów euro, czyli więcej niż kwota, którą Bayer Leverkusen zaoferował klubowi z La Liga. Mimo że West Ham zakończył sezon 2023/24 w Premier League na 9. miejscu i nie zagra w europejskich pucharach w przyszłym sezonie, Garcia będzie otwarty na tę przeprowadzkę, biorąc pod uwagę dużą atrakcyjność angielskiej ligi.

Nowy menadżer Młotów, Julen Lopetegui, który zastąpił Davida Moyesa, otrzyma wsparcie w letnim okienku transferowym, a wzmocnienie środka pola będzie priorytetem w jego planach. West Ham ma już w swoich szeregach Edsona Alvareza, i choć Meksykanin zaliczył przyzwoitą kampanię, utrata Declana Rice’a zeszłego lata była ogromnym ciosem, po którym londyński klub jeszcze się nie podniósł. Pozyskanie Garcii będzie więc bardzo potrzebnym wzmocnieniem. Moyes ostatecznie przyznał, że Młotom brakowało ich byłego kapitana. Lopetegui zidentyfikował ten problem i dlatego zamierza go rozwiązać jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu. Podpisanie kontraktu z Garcią będzie świetnym posunięciem dla West Hamu, a jego współpraca z Alvarezem może uczynić ich środek pola jednym z najbardziej agresywnych w Anglii.

Były pomocnik Manchesteru City był kluczowym zawodnikiem, dzięki któremu Girona zajęła trzecie miejsce w La Liga w zeszłym sezonie, awansując z 10. miejsca w kampanii 2022-23. W 37 meczach ligowych zdobył trzy gole i zaliczył sześć asyst, jednocześnie zapewniając regularną ochronę obrony. Garcia został wybrany do 28-osobowego szerokiego składu Hiszpanii na Mistrzostwa Europy, które odbędą się jeszcze w tym miesiącu. Oczekuje się, że po jego genialnym sezonie, dokona ostatecznego wyboru.

Dla West Hamu pozyskanie gwiazdy La Liga będzie krokiem naprzód, a posiadanie go obok Alvareza może w końcu pomóc im zapomnieć o tęsknocie za Rice’em.