Na tradycyjnej konferencji prasowej przed meczem Manuel Pellegrini podzielił się wieściami z drużyny. Chilijski szkoleniowiec zdradził, że Samir Nasri jest gotowy na debiut w bieżącym sezonie Premier League. 

W najbliższą sobotę West Ham United podejmie na London Stadium drużynę Arsenalu. Nasri spędził sporą część swojej kariery na Emirates Stadium, dlatego konfrontacja z The Gunners będzie dla niego ważna.

– Myślę, że 60 minut w FA Cup było dla Samira dobre. Przez niemal 40 dni ciężko pracuje na treningach. Zagwarantował on sobie co najmniej miejsce w składzie drużyny na sobotni mecz. Zobaczymy, czy zagra od początku.

Do dyspozycji menadżera będzie również Marko Arnautović, który zażegnał problem z bólem pleców sygnalizowanym w meczu z Birmingham City.

Menadżer położył nacisk na fakt, że Austriak jest skoncentrowany na następnym meczu w barwach Młotów, pomimo plotek, które pojawiają się w brytyjskiej prasie.

– Jestem zdania, że zarówno Marko, jak i inni gracze, których nazwiska przewijają się w mediach są skoncentrowani na najbliższym meczu. Sądzę, że to nie wpłynie na ich postawę i że poprowadzą nas do zwycięstwa.

Podczas gdy Nasri i Arnautović są gotowi do gry, ze składu wypada Fabian Balbuena, który musi przejść operację łąkotki w kolanie. Absencja Paragwajczyka może trwać od sześciu do ośmiu tygodni. Poza kadrą znajdują się też Winston Reid, Manuel Lanzini, Carlos Sanchez, Jack Wilshere, Andriy Yarmolenko, Ryan Fredricks i Chicharito.