Według informacji zamieszczonych przez TalkSport, Marco Arnautović jest zdeterminowany by w najbliższym czasie opuścić West Ham. Tak ma twierdzić jego brat, a zarazem agent.

TalkSport  w rozmowie z Danijelem Arnautoviciem dowiedział się, że Austirak ma nadzieję, że West Ham przyjmie ofertę z Chin.

– West Ham otrzymał fantastyczną ofertę. Kwota opiewa prawie na dwustronność tego, co za niego zapłacili. Arni chce szukać nowych wyzwań, tytułów, zmienić miejsce na nowe. On tego naprawdę chce. Ma wielką nadzieję, że West Ham przyjmie ofertę z Chin i pozwoli mu odejść.

Agent napastnika dodał, że jego brat rozumie jak bardzo kibice Młotów go kochają i czuje z nimi wielką więź jednak czuje, że to czas na zmianę.

– Życie toczy się dalej, to jest świat sportu. Mój brat ma nadzieję, że kibice Młotów to zrozumieją. Arni, dopóki będzie graczem West Hamu, to zrobi wszystko dla klubu. 

Nadal nie podano informacji, która z drużyn Chinese Super League miała złożyć ofertę za Austriaka. Według informacji Sky Sport oferta na 35 milionów została odrzucona przez Londyńczyków.

[EDIT] West Ham odniósł się do słów Danijela na Twitterze:

– Marko Arnautovic ma ważny kontrakt i spodziewamy się, że go wypełni. On nie jest na sprzedaż.