Wieści z zespołu: Lanzini wrócił do treningów, Fredericks gotowy do gry

Manuel Pellegrini na konferencji prasowej przed pucharowym meczem z Wimbledonem poinformował, że Manuel Lanzini powrócił do treningów z zespołem po poważnej kontuzji kolana.

Nasz numer 10 nie trenował jeszcze pod okiem Chilijczyka, ponieważ latem przed Mistrzostwami Świata doznał urazu na zgrupowaniu reprezentacji Argentyny.

Jeśli chodzi o kontuzje to mamy bardzo dobrą wiadomość. Manuel Lanzini rozpoczął treningi z zespołem. To tylko rozgrzewka, ale po badaniach okazało się, że jego powrót do zdrowia wygląda poprawnie. Jeszcze przez kilka tygodni nie będzie dostępny do gry, ale pracuje w fazie rozgrzewki z drużyną. Najważniejsze jest to, że czuje się dobrze, a jego kolano pracuje we właściwy sposób – przekonuje były trener Malagi.

Jeden z piłkarzy ostatnio kontuzjowanych jest już gotowy do gry. Ryan Fredericks wyleczył kontuzję kostki i zagrał we wtorek w sparingu zespołu U23 z Gillingham.

Fredericks pracuje z pełnym obciążeniem z drużyną. Porozmawiamy z nim i zobaczymy w piątek czy będzie w 18-stce meczowej w sobotę. Zagrał we wtorek 45 minut w drużynie U23 i zobaczymy jak się regeneruje. 

Podczas konferencji prasowej Pellegrini został zapytany o sytuację Marko Arnautovicia i o to czy napastnik Młotów będzie w składzie w sobotę.

Nazwiska osób, które będą w składzie poznamy w piątek. Marko pracuje z nami bez żadnych problemów. Nie wiem co się stanie w przyszłości, ponieważ nie mogę przewidzieć przyszłości. Jako menedżer martwię się o różnie kwestie związane z drużyną. Oczywiście jeśli nie masz żadnych problemów to lepiej, ale w piłce różne rzeczy się dzieją. Wiemy, że musimy rozwiązać wszystkie problemy tak szybko jak to możliwe. Każdego dnia rozmawiam z wszystkimi piłkarzami i wiem czego chcą. 

West Ham w sobotę pojedzie na Kingsmeadow by zmierzyć się z Wimbledonem, a następnie podopiecznych Inżyniera czekają dwa trudne spotkania w Premier League z Wolves i Liverpoolem. Pellegrini został zapytany czy zamierza wprowadzić rotację do składu w sobotę.

Musimy korzystać z naszych dostępnych graczy najlepiej jak tylko potrafimy. Mamy sześciu lub siedmiu piłkarzy niezdolnych do gry, a we wtorek gramy już z Wolverhampton. Bardzo ważne dla nas jest kontynuowanie gry w FA Cup i popełnimy wielki błąd, jeśli pomyślimy, że pokonamy Wimbledon, ponieważ oni mają słabą serię lub przegrali ostatni mecz. 

– FA Cup to inne rozgrywki i wszyscy chcą pokazać, że chcą awansować, więc musimy skupić się na tym spotkaniu. Powtarzam, musimy użyć wszystkich naszych dostępnych graczy, ponieważ mamy ich tylko 14 czy 16. 

West Ham Poland

FREE
VIEW