Manuel Lanzini wrócił w tym tygodniu do treningów z zespołem i jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu na najbliższy mecz ligowy z AFC Bournemouth. 

Argentyńczyk fantastycznie rozpoczął kampanię 2019/20, ale z powodu kontuzji stopy opuścił dwa ostatnie mecze z Manchesterem United i Oxford United.

W sobotę na Vitality Stadium nie zobaczymy Michaila Antonio i Winstona Reida, którzy dochodzą do siebie po kontuzjach.

– Manuel wrócił do pracy z zespołem w ciągu ostatnich dwóch lub trzech dni. Nie odczuwa bólu w stopie, nie ma żadnych innych problemów. Jest na liście zawodników na mecz z Bournemouth – powiedział chilijski menedżer WHU.

– Jeśli chodzi o kontuzje to kontynuujemy pracę bez Michaila Antonio, ponieważ wraca do zdrowia po operacji. Winston Reid nadal stara się zakończyć swoje problemy ze zdrowiem. Reszta graczy ma się dobrze. 

Były trener Realu Madryt zagrał także głos w sprawie aklimatyzacji w zespole Pablo Fornalsa i Sebastiena Hallera.

– Myślę, że Sebastien ma dobre wejście do Premier League. Jest graczem, który bardzo dużo pracuje dla zespołu i zdobywa bramki. Jego występy są dobre i mam nadzieję, że nadal będzie się poprawiał. 

– W przypadku Pablo jest tak samo jak z Sebastienem czy Albianem Ajetim. To nowi gracze w tej lidze. Potrzebują czasu, aby poznać to w jaki sposób tutaj się gra. Myślę, że jesteśmy zadowoleni ze wszystkich graczy jacy do nas trafili. Jesteśmy zadowoleni z ich występów. Oczywiście w każdym kolejnym meczu muszą poprawiać swoją wydajność – zakończył Pellegrini.