Manuel Pellegrini na konferencji prasowej przed meczem z Leicester City poinformował, że Andy Carroll i Pedro Obiang są coraz bliżsi powrotu do gry, ale w sobotę nie będą w stanie pojawić się na murawie. 

Chilijczyk ma nadzieję, że obaj zawodnicy będą do jego dyspozycji w ciągu kilku tygodni.

Andy Carroll raz pracuje z zespołem, a raz z fizjoterapeutami na siłowni. Mam nadzieję, że wróci do gry po przerwie reprezentacyjnej. Być może wróci już na ostatni mecz przed przerwą na kadrę. 

– Pedro Obiang w zeszłym tygodniu doznał urazu łydki. To nie jest poważny uraz, ale potrzebuje jeszcze kilku dni, aby wrócić do zdrowia. Mam nadzieję, że będzie gotowy na środowy mecz Carabao Cup z Tottenhamem. – przekonuje doświadczony menedżer

Były sternik Realu Madryt przyznał również, że kontuzja Andriya Yarmolenki, której nabawił się w ostatnim spotkaniu ze Spurs to ogromna strata dla całego zespołu.

Yarmolenko przeszedł operację i nie będzie mógł grać przez około pięć miesięcy. To bardzo rozczarowujące, ponieważ jest bardzo ważnym zawodnikiem. Jest jednym z zawodników, którzy przyszli do nas przed tym sezonem i dzięki niemu mieliśmy w drużynie więcej jakości i techniki. Mamy również kontuzjowanych Manuela Lanziniego i Jacka Wilshere’a, więc trzej piłkarze o podobnym umiejętnościach mają urazy. To wielka szkoda dla zespołu i naprawdę trudne do zaakceptowania.

– Teraz jest moment dla innych piłkarzy, którzy wcześniej nie mieli okazji gry i mogą skorzystać z tej szansy. Mam nadzieję, że nadal będziemy konkurencyjnym zespołem.