Manuel Pellegrini na konferencji prasowej poinformował, że Marko Arnautović trenował z zespołem w tym tygodniu i jest gotowy do meczu z Tottenhamem w najbliższą sobotę. 

29-latek opuścił niedawno zgrupowanie reprezentacji Austrii z powodu lekkiego urazu, jednak jego stan zdrowia jest na tyle dobry, aby mógł zagrać w derbach Londynu.

Marko czuje się dobrze. Trenował z nami po powrocie ze zgrupowania reprezentacji gdzie zagrał w jednym meczu. Trenował bez żadnych problemów. Musimy uważać na jego kolana, ale jego aktualny stan zdrowia pozwala mu grać. 

Chilijski menedżer poinformował także, że reszta zawodników, która przebywała na zgrupowaniach reprezentacji ma się dobrze.

Myślę, że to problem dla wielu klubów, gdy się ma swoich ważnych piłkarzy poza klubem przez dziesięć dni. Ale reszta grupy trenowała bardzo dobrze. Yarmolenko przybył w czwartek do klubu i był ostatnim zawodnikiem, który dołączył do zespołu. Nie mamy żadnych nowych problemów. – poinformował były trener Malagi

Arthur Masuaku zadebiutował w weekend w reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga i wrócił do klubu drobnymi problemami zdrowotnymi, ale jest w pełnym treningu z zespołem i będzie rywalizował o miejsce w wyjściowej jedenastce z Aaronem Cresswellem.

Arthur Masuaku był w tym tygodniu na zgrupowaniu kadry. Wrócił i pracował z drużyną. Zobaczymy kto zacznie mecz w sobotę. Kiedy rywalizowałem z WHU jako trener Manchesteru City zobaczyłem, że Aaron Cresswell jest bardzo dobrym piłkarzem. Arthur jest bardziej ofensywnym zawodnikiem, ale bardzo poprawił się w obronie. Pozycja lewego obrońcy jest bardzo dobrze obsadzona w naszym zespole.