Duet obrońców West Hamu Aaron Cresswell i Fabian Balbuena są gotowi na sobotnie spotkanie z Cardiff City.

Lewy obrońca powrócił do zdrowia po urazie głowy, którego doznał w ostatnim starciu z Newcastle United. Natomiast Paragwajczyk zagrał w poniedziałek w meczu zespołu U-23 i ma szansę znaleźć się w kadrze meczowej po raz pierwszy od 22 grudnia.

– Aktualizacja dotycząca urazów jest taka, że Cresswell trenował z nami przez ostatnie dwa dni, więc nie będzie miał żadnych problemów. Fabian Balbuena zagrał 45 minut z zespołem U-23 w poniedziałek, również bez problemów i obaj są w dobrej formie. Myślę, że są dostępni do wyboru w meczu z Cardiff – powiedział na konferencji prasowej Manuel Pellegrini.

Trzecim zawodnikiem, który znajdzie się w kadrze meczowej jest Manuel Lanzini. Ofensywny pomocnik czuje się coraz lepiej po powrocie do gry po poważnej kontuzji kolana.

– Manu zagrał cały mecz przeciwko Newcastle. To nie była moja pierwsza myśl. Zaczął od 15 minut, potem grał 45 minut i chciałem żeby zagrał maksymalnie 65-70 minut, ale powiedział mi, że czuje się dobrze, więc dokończył mecz. W tym tygodniu trenował bardzo dobrze bez problemów z kolanem. On jest gotowy i doszedł już do siebie po kontuzji. 

Jednym z zawodników, którzy nie mogą wystąpić w sobotnim meczu jest Jack Wilshere. Anglik kontynuuje rehabilitację po urazie kostki.

– Na razie nie mamy żadnych wiadomości. Damy mu czas na powrót do zdrowia na 100%. Może w przyszłym tygodniu zacznie treningi na boisku, ale musimy podejść do tego spokojnie, bo musi odzyskać sprawność w 100% – dodał chilijski menedżer.

Oprócz Wilshere’a w sobotę na murawie nie zobaczymy Andriya Yarmolenki (uraz ścięgna Achillesa), Winstona Reida i Carlosa Sancheza (obaj kontuzje kolana).