Pellegrini: West Ham jest w dobrym momencie sezonu

Zdaniem Manuela Pellegriniego West Ham United jest obecnie w dobrej formie i liczy na trzy punkty w meczu z Cardiff City. 

Chilijczyk ma z powrotem w grze Fabiana Balbuenę, Marko Arnautovicia, Manuela Lanziniego, Samira Nasriego i Ryana Fredericksa, którzy zmagali się w ostatnich miesiącach z poważnymi urazami.

– Jesteśmy w dobrym momencie sezonu, ponieważ gramy dobrze i mamy teraz silną ławkę, która może odmienić losy meczu. Mamy teraz Fabiana Balbuenę, a także odzyskaliśmy Samira Nasriego, więc mamy ważnych piłkarzy na ławce i zobaczymy kto z nich wkrótce wróci do wyjściowej jedenastki. Mieliśmy wielu piłkarzy z długimi urazami w tym sezonie i myślę, że jedną z zalet tego zespołu było zaangażowanie pozostałych zawodników – przekonuje 65-latek.

– Dla mnie dla menedżera łatwiej jest mieć duże nazwiska na ławce, niż nie mieć rozwiązań, więc to jest dobry moment sezonu, w którym powinniśmy pokazać siłę naszego zespołu.

Po powrocie do gry Fabiana Balbueny, Manuel Pellegrini ma spory ból głowy z obsadzeniem pozycji środkowego obrońcy. Paragwajczyk naciska na Issę Diopa i Angelo Ogbonnę, ale obaj zawodnicy w ostatnich kolejkach prezentowali dobrą równą formę.

– Niektórzy gracze (sześciu lub siedmiu) grali we wszystkich meczach i oczywiście można powiedzieć, że inaczej jest w przypadku 30-letniego Ogbonny i 21-letniego Diopa. Angelo zrobił spore postępy w ostatnich meczach i jest w bardzo dobrej formie. Odzyskaliśmy Fabiana Balbuenę i zobaczymy co się wydarzy w następnym meczu. Diop gra w wielu spotkaniach, ale myślę, że w tym momencie zespół musi grać w taki sam sposób jak w ostatnich meczach – zakończył Pellegrini.