Dzięki bramce Michaila Antonio w meczu przeciwko Swansea City, West Ham stał się dziesiątym klubem w historii Premier League, który zdobył w tych rozgrywkach 1000 goli! 

Minęło już niemal 25 lat odkąd Dale Gordon zdobył pierwszą bramkę dla The Hammers w Premier League w sierpniu 1993 roku. W zeszłą sobotę bramkę numer 1000 strzelił Michail Antonio.

Od strzału Gordona w zremisowanym 1:1 meczu na Highfield Road, West Ham zdobywał bramki z 48 różnymi drużynami w najwyższej klasie rozgrywkowej, z najświeższą bramką Chicharito w spotkaniu przeciwko Brighton Hove & Albion w lutym bieżącego roku.

Młoty najwięcej bramek strzelili Tottenhamowi (52 trafienia w 44 spotkaniach), potem Newcastle (45 w 40), Blackburn Rovers (43 w 28) i Southampton (43 w 31).

Gracze ze wschodniego Londynu tylko raz zdobyli 6 bramek w Premier League, w meczu przeciwko Barnsley na Boleyn Ground w styczniu 1998 roku, siedmiokrotnie zdobywali 5 goli w jednym meczu i 17-krotnie zdobywali 4 bramki.

Na drugiej stronie skali, znajdują się Brighton i Swidon Town, które straciły tylko jedną bramkę w meczach z Młotami.

Najlepszym wynikiem w jednym sezonie było dwukrotne 4:1, zdobyte przeciwko Barnsley w sezonie 97/98. West Ham zdobył też 14 bramek w siedmiu meetingach z Burnley, które odwiedzi London Stadium w tym tygodniu.

Co ciekawe, zawodnicy ze wschodniej części Londynu dwunastokrotnie pokonywali bramkarza Leeds na 20 spotkań, przegrywając przy tym 12 potyczek i wygrywając jedyni dwie.

Nikt nie strzelił dla West Hamu więcej bramek w Premier League niż Paolo Di Canio. Włoch ma na swoim koncie 48 trafień zdobytych między 1999 a 2003 rokiem.

Na drugim miejscu znajduje się Carlton Cole, który wpakował piłkę do siatki 41 razy, następnie Trevor Sinclair i Mark Noble z dorobkiem 36 trafień, piąte miejsce zajmuje Andy Carroll z 32 golami i potem kolejno Frederic Kanoute (29), Frank Lampard Jr i John Hartson (24), Tony Cottee (23) i Julian Dicks (21).

Carroll i Cottee znajdują się wśród pięciu graczy, którzy strzelili hat-trick dla klubu, wliczając w to Kevina Nolana i Marlona Harewooda oraz Paula Kitsona, który zdobył hat-tricka w więcej niż tylko jednym meczu.

Najstarszym zawodnikiem, który zdobył bramkę dla West Hamu w Premier League jest Teddy Sheringham. Strzelił on gola przeciwko Portsmouth w 2006 roku w Boxing Day w wieku 40 lat i 268 dni.

Najmłodszym strzelcem w bordowo-błękitnym trykocie jest Joe Cole, który pokonał bramkarza rywali mając 18 lat, cztery miesiące i trzy dni. Było to w meczu z Bradford City 12 lutego 2000 roku.

W ogólnym rozrachunku, 140 zawodników zdobywało bramki w Premier League dla West Hamu, nie wliczając w to trafień samobójczych. 30 z nich zdobyło tylko jedną bramkę.

Z liczby 140 tylko 17 pochodzi z rodzimej Akademii, a łacznie zawodnicy pochodzili z 37 różnych krajów, zaczynając od Algierczyka Sofiane Feghouli, kończąc na Walijczykach: Johnie Hartsonie, Craigu Bellamym, Jamesie Collinsie, Jacku Collisonie i Carlu Fletcherze.