Niedawno minęło 18 miesięcy od kiedy Nathan Trott podpisał kontrakt z West Ham United. Zawodnik urodził się na Bermudach i początkowo grał na pozycji pomocnika. Ostatecznie został bramkarzem i został wypatrzony przez klub z London Stadium i zaproszony na testy. 

W ubiegłym sezonie w wieku 18 lat Trott stał się podstawowym bramkarzem zespołu U23 i zdobył z reprezentacją Anglii Mistrzostwo Europy do lat 19.

Golkiper w rozmowie z whufc.com, opowiedział o minionym sezonie i swoich ambicjach na kolejną kampanię.

Nathan ostatnio zagrałeś pierwszy mecz w koszulce Młotów od zdobycia Mistrzostwa Europy. Jak się czujesz?

 – Zawsze dobrze jest wrócić do WHU i spotkać się z kolegami podczas treningów. Przegraliśmy i nie jesteśmy zadowoleni, ale w piątek zaczynamy nowy sezon Premier League 2 i to nasz najważniejszy cel. Mam nadzieję, że dobrze zaczniemy te rozgrywki. To będzie ciężki mecz i każdy o tym wie, bo oni są mistrzami, ale myślę, że postaramy się o korzystny wynik.

Wspomniałeś o rozpoczęciu sezonu w Premier League 2 w piątek z Evertonem. Ten sezon będzie dla Was ekscytujący. Gracie również w Premier League International Cup.

 – To dobrze, że zagramy w wielu meczach i rozgrywkach. Po awansie będziemy występować na wyższym poziomie, ale myślę, że będziemy naciskać wszystkich, bo chcemy stać się lepszymi piłkarzami i się rozwijać. Premier League International Cup pomoże nam w rozwoju. 

Wracając do lata. Wygrałeś z Anglią Mistrzostwo Europy. To wielkie osiągnięcie!

 – To było długie i udane lato. Oczywiście następnym razem chciałbym pojawić się na boisku i zdobyć więcej minut, ale cieszę się, że byłem w drużynie, która zdobyła Mistrzostwo Europy. Najważniejsze jest to, że Anglicy byli z nas dumni i wszyscy byli zadowoleni z naszej gry. To było udane lato dla wielu reprezentacji Anglii, które grali w półfinałach i finałach. 

 – Myślę, że to dobre doświadczenie dla mnie. To mój pierwszy ważny turniej i cieszę się że go wygraliśmy. 

Dopiero od kilku lat jesteś bramkarzem. Wcześniej byłeś pomocnikiem, zmieniłeś pozycję i trafiłeś do reprezentacji Anglii!

 – To duża korzyść dla mnie. Wcześniej byłem wolnym elektronem i grałem w pomocy. Moja technika i gra nogami bardzo mi pomaga. 

Już niedługo reprezentacja Anglii U19 wystartuje w eliminacjach do kolejnych Mistrzostw Europy i zagra z Wyspami Owczymi, Bułgarią i Islandią. Mamy nadzieję, że zobaczymy Cię w bramce. 

 – Mam nadzieję, że następnym razem dostanę więcej minut. Chcę grać i chcę stać w bramce na kolejnym turnieju. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to już na Mistrzostwach Świata U20 w przyszłym roku. 

Jesteś z Bermud i nadal dostajesz wiadomości z pozdrowieniami z kraju, choć grasz dla Anglii.

 – Nawet gdy gram dla Anglii to myślę o reprezentacji Bermud, ponieważ nigdy nie zapomnę skąd pochodzę. Wszyscy w domu mnie wspierają i wysyłają wiadomości co jest super. 

W WHU jesteś jednym z najbardziej obiecujących golkiperów. W klubie są Adrián i Joe Hart, ale nie ma trzeciego doświadczonego bramkarza. Czy zamierzasz pełnić tę rolę w najbliższym sezonie?

 – Mam nadzieję, że w tym sezonie będę w pierwszej drużynie. Chciałbym tam być i wypełnić to miejsce, ponieważ czuję, że jestem do tego przygotowany. Mam nadzieję, że będę zasiadał na ławce i może uda mi się zadebiutować w meczu pucharowym. Cokolwiek przyjdzie to – Jestem gotowy!

Czy myślisz czasami o tym, że Twoja kariera bardzo szybko się rozwija? 

 – Tak czasami! Najważniejszymi rzeczami są teraz dla mnie pokora, chłodna głowa i praca. Kiedy tak się stanie to będzie mi łatwiej, bo wszystko szybko się toczy.