Kapitan Młotów – Kurt Zouma – nie wziął udziału w meczu Carabao Cup z Arsenalem. Moyes przyznał, że nie jest w stu procentach pewien, czy Francuz pojawi się w składzie meczowym w sobotę. Menadżer  zasugerował natomiast, że Konstantinos Mavropanos może po raz pierwszy zagrać w Premier League w barwach West Hamu.

Kurt Zouma trenował  w drugiej połowie tygodnia, więc Moyes ma nadzieję, że szansa na jego obecność w meczu nie jest jeszcze zaprzepaszczona.

Nie jesteśmy jeszcze pewni czy Kurt będzie dostępny dla Brentford – powiedział. Przeszedł trochę treningu – musimy go ocenić i zobaczyć, jak sobie radzi. Trenował w środę i trochę w czwartek. Miejmy nadzieję, że dostanie szansę na grę.

Moyes był natomiast zachwycony formą Mavropanosa na początku sezonu i dziś wskazał, że 25-latek może być opcją, jeśli Zouma nie będzie mógł grać na stadionie Gtech Community.

Dinos ma wielką osobowość i ponownie wraca do Premier League. Muszę powiedzieć, że w meczach, w których brał udział, wykonał dla nas dobrą robotę. Uważam, że zagrał naprawdę dobrze przeciwko Arsenalowi. Ma świetny charakter i mam nadzieję, że w dalszym ciągu będzie mógł udowadniać swoją skuteczność.

Trzeba przyznać, że Zouma i Nayef Aguerd wyglądali na niepewnych, gdy grali razem, więc być może Konstantinos Mavropanos będzie brakującym elementem układanki dla West Hamu.

W sobotę zagramy bez pary pomocników: Lucasa Paquety i Edsona Álvareza, ponieważ obydwaj mają karę zawieszenia na jeden mecz za pięć żółtych kartek zdobytych dotychczas w Premier League.

Będziemy grać bez Edsona i Lucasa w Brentford i dlatego rotujemy z różnymi zawodnikami w meczach pucharowych i w Europie, aby ci chłopcy, gdy dostaną swoją szansę, byli gotowi ją wykorzystać – kontynuował menedżer. Mam nadzieję, że gracze, którzy wejdą na blisko, będą w stanie to zrobić.

Vladimír Coufal może po raz setny wystąpić w Premier League, stając się dziesiątym zawodnikiem z Czech, któremu się to udało – dołączając do takich piłkarzy jak: Tomáš Souček i legenda Hammers, Luděk Mikloško. Moyes jest pod wrażeniem wysiłków Coufala w drużynie Claret and Blue, odkąd dołączył do drużyny trzy lata temu.

Jak na wartość pieniędzy, za jaką pozyskaliśmy Vlada, sprowadzenie go było niezłym przedsięwzięciem – mówił Szkot. Pokazał nam, że jest bardzo wartościowy. Zbliża się do rozegrania 100 występów w Premier League, co moim zdaniem, jak na zawodnika z Czech, jest bardzo dobrym wynikiem. Spisał się bardzo dobrze i rozpoczął dla nas ten sezon naprawdę bardzo pozytywnie.