West Ham United w styczniu podejmie drugą próbę ściągnięcia na London Stadium środkowego obrońcy Olympique Marsylia Duje Calety-Cara. 24-latek jest wyceniany przez francuski klub na 25 milionów euro. 

Młoty w styczniu omówiły transfer Chorwata, ale w ostatniej chwili transfer zablokował sam piłkarz, ponieważ chciał spróbować swoich sił w Lidze Mistrzów. Marsylia zaliczyła fatalny start w tych elitarnych rozgrywkach, przegrywając trzy pierwsze mecze w fatalnym stylu (bilans bramek 0-7). I to może być decydujące w kwestii zatrudnienia piłkarza w West Hamie.

Caleta-Car mógłby liczyć w Londynie na podwyżkę i szansę spróbowania swoich sił w Premier League. Klub obrońcy desperacko potrzebuje pieniędzy i chce wytransferować swoją gwiazdę. Wszystko wskazuje na to, że w styczniu West Ham ponownie spróbuje nakłonić zawodnika do przenosin na London Stadium.

Choć obrona West Hamu dobrze spisuje się w tym sezonie to ewidentnie drużynie brakuje topowego środkowego obrońcy, który z miejsca stałby się szefem defensywy. Angelo Ogbonna młodszy już nie będzie, a Issa Diop i Fabian Balbuena to zawodnicy drugiego wyboru. 24-letni reprezentant Chorwacji mógłby w klubie stać się czołowym stoperem, od którego David Moyes zaczynałby ustalanie składu.

W tym sezonie były zawodnik Red Bull Salzburg rozegrał 11 spotkań. Strzelił w nich dwa gole.