West Ham United penetruje francuski rynek, w celu pozyskania nowych graczy. Według kilku źródeł, klub z Londynu, zbliża się do pozyskania napastnika Montpellier – Gaëtana Laborde’a.

Włodarze Młotów chcą zapewnić konkurencję, Michailowi Antonio na pozycji numer dziewięć. Obecnie snajper nie ma żadnego rywala, a przy grze na kilku frontach, takowy jest w klubie potrzebny. Najnowsze doniesienia medialne sugerują, że West Ham zagiął parol na 27-letniego Laborde’a.

Francuz w poprzednim sezonie zdobył 16 goli i zaliczył 8 asyst, w 38 występach w Ligue 1. Londyńczycy są gotowi zaoferować 15 milionów euro, a sam zawodnik jest ponoć podekscytowany projektem, którego opiekunem w West Hamie jest, David Moyes. W obecnych rozrywkach strzelił dwie bramki, w trzech występach.

Laborde nie jest jedynym graczem, którego Młoty chcą „wyciągnąć” z ligi francuskiej. Coraz głośniej mówi się, o zainteresowaniu klubu z Londynu, skrzydłowym Mistrza Francji – Jonathanem Bambą. Zawodnik Lille miałby być alternatywą dla WHU, gdyby nie udało się pozyskać Jessego Lingarda.

Kim jest Laborde? Na to pytanie odpowiedział nam, ekspert ligi francuskiej, w Canal+, Michał Bojanowski: – Laborde to fantastyczny, wszechstronny napastnik. Od roku często gra na skrzydle, co wydawało się być absurdem, ale świetnie się odnalazł i pokazał, że z techniką nie stoi na bakier. Kolejnym wielkim atutem jest gra głową, nie jest wysoki, ale ma niesamowity timing – w zeszłym roku był najskuteczniejszym napastnikiem pod tym względem bodajże w całej Europie.