Według byłego angielskiego piłkarza, Noela Whelana, Nikola  Vlašić okaże się świetnym transferem dla West Hamu, ale potrzebuje czasu, aby oswoić się i zaaklimatyzować na londyńskim stadionie.

Były napastnik Premier League, rozmawiając z Football Insider, powiedział, że 23-latek nie może eksplodować statystykami po powrocie do Anglii tak, jak Cristiano Ronaldo.

Ledwo poznał swoich kolegów z drużyny, dopiero zaczyna z nimi pracować. Wszyscy spodziewają się, że fajerwerki odpalą natychmiast, jak w przypadku Ronaldo, ale on nie jest Ronaldo.

W ciągu 67 minut spędzonych na boisku, Vlašić dotknął piłkę 30 razy – miał więc o pięć kontaktów z futbolówką mniej, niż Łukasz Fabiański

Miał jedną okazję i prawie zdobył z niej gola. To piłkarz najwyższej klasy, wiemy o tym. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że grał wczoraj przeciwko wysokiej jakości drużynie. To nigdy nie będzie łatwe. Wejście od razu do meczu z United to trudne zadanie.

Whelan jest przekonany, że Chorwat udowodni swoją wartość, grając w West Hamie w tym sezonie

 Vlašićowi zajmie to czas. On pokazał, że jest dobrym graczem. W przeciwnym razie West Ham nie wydałby na niego takich pieniędzy. Dajmy mu ten czas, a okaże się wspaniałym transferowym posunięciem – podsumował Whelan.